GenelSon Haberler

HİDROMEK BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR…

Hidromek İstanbul Avrupa Bölge Müdürlüğü, 13 Haziran Cumartesi günü Esenyurt’ta gerçekleştirilen bir törenle yeni plazasında hizmete açıldı.

İş makinesi üretimiyle Türkiye’de önemli bir marka haline gelen, özellikle ekskavatör ve kazıcı yükleyici grubunda sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da lider kuruluşları arasına adını yazdıran HİDROMEK, Esenyurt’ta yaklaşık 5 dönüm arazi üzerine kurulan İstanbul Avrupa Bölge Müdürlüğü ile büyümeye devam ettiğini gösterdi.

Yeni bölge müdürlüğünün inşaat alanı 3 bin 500 metrekareden, atölye bölümü ise bin 500 metrekareden oluşuyor. Servis atölyesi 12 adet ekskavatöre aynı anda hizmet verebilecek kapasiteye sahip Hidromek İstanbul Avrupa Bölge Müdürlüğü, Trakya ve Avrupa yakasının yanı sıra Anadolu yakasına da hizmet verecek. Dev tesisin açılışı, 13 Haziran Cumartesi günü yapıldı.

Hidromek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Bozkurt‘un da yer aldığı Hidromek İstanbul Avrupa Bölge Müdürlüğü’nün açılış törenine Türkiye’nin birçok ilinden Hidromek müşterileri, yetkili servisleri, leasing firmaları ve tedarikçi temsilcileri katıldı.

Özgen, “Sadece iş makinesi üretimi yapıyoruz. Çünkü bildiğimiz iş bu…”

Tesisin açılışında konuşma yapan Hidromek Satış Direktörü Merih Özgen, “Hidromek olarak 1978 yılından bu yana sadece iş makinesi üretimi yapıyoruz ve başka bir alana yönelmiyoruz. Çünkü bizim en iyi bildiğimiz iş bu ve bizim için son derece önemli.” dedi. Türkiye’de iş makinesi sektörünün Avrupa’da en büyük beşinci pazara sahip olduğunu belirten Özgen, yılda ortalama 13 bin iş makinesi satışının gerçekleştirildiğini belirtti. Özgen, Hidromek’in bu pazar içerisinde ekskavatör ve kazıcı yükleyici grubunda lider olduğunu hatırlattı.

İstanbul Avrupa Yakası Bölge Müdürlüğü’nün yapımı aşamasında emeği geçen herkese teşekkürlerini sunan Özgen, “Durmadan hedeflerimize koşmaya devam ediyoruz ve ürünlerimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Bunun en güzel örnekleri ise kazıcı yükleyicide yeni Alpha serisi ile gösterdik. Geliştirilen özelliklerinin yanında yakıt tüketimi konusunda elde ettiğimiz sonuçlar, şu anda sektörde en az yakan makineye sahip olduğumuzu gösteriyor.” dedi.

Özgen, “Yol yapımı dendiğinde kullanılan tüm makineleri satıyor olacağız.

Ekskavatör alanında yaptıkları çalışmalar sonucunda HMK 490 LC HD modelini ürettiklerini dile getiren Özgen, açıklamalarına şöyle devam etti: “Yeni ürünler üretebilmek için birçok adım attık ve dünya devi firmalarından Mitsubishi firmasından greyder fabrikasını satın aldık. Greyder üretimimiz devam ediyor ancak makinenin Türkiye şartlarına uyarlanması 2016 yılında gerçekleşecek. Bunun yanı sıra lastik tekerlekli yükleyici konusunda da prototip üretimimizi yaptık ve yakında seri üretime geçerek pazara kazandırmış olacağız.” Hidromek mühendislerinin iki yeni ürün grubu üzerine çalışma yaptığını da belirten Özgen, “Yol yapımı dendiğinde kullanılan tüm makineleri satıyor olacağız.” dedi.

Edirne’den Boğaziçi’ne kadar hizmet verecek

Etkinliğin sonunda açıklamada bulunan Hidromek İstanbul Avrupa Bölge Satış Yöneticisi Vedat Selçuk ise, çok donanımlı bir tesisi hizmete açmış olduklarını ifade etti. Hidromek için son derece önemli bir gelişme olduğunu kaydeden Selçuk, “Makinenin kalitesinin dışında servisin de aynı kalitede hizmet vermesi çok önemli. Yeni açılan bölge müdürlüğümüz, bu bölgede açılan en donanımlı servis noklarından biri oldu.” dedi.

Hidromek’in İstanbul Avrupa yakasında üç ayrı yetkili servisinin hizmet verdiğini ifade eden Selçuk, “Biz yeni açılan bölge müdürlüğümüzde merkez servis olarak müşterilerimize hizmet veriyor olacağız. Edirne’den başlayarak İstanbul Boğazı’na kadar olan bütün bölgelerden sorumlu olacağız. Özellikle ağır bakım ve çalışma gerektiren işlerde devreye gireceğiz. Müşterilerimiz istedikleri servisten hizmet alabilecek.” dedi. Şu anda 8 mobil ekibin hizmet vermeye başladığını söyleyen Selçuk, 15 kişilik servis ekibiyle hizmet vereceklerini ve karşılaşacakları talebe göre de bu sayının arttırılacağını belirtti.

Teşekkür plaketi verildi

Avrupa Yakası Bölge Müdürlüğü’nün açılışına katılan Çorum İli ve Çevre Köyleri Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Hamal, Hidromek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Bozkurt’a teşekkür plaketi sundu. Hamal yaptığı konuşmada, 1986 yılından bu yana Hidromek markasını tercih ettiğini belirterek, “Bunca yıldır başka hiçbir marka tercih etmeden sadece Hidromek ile çalıştım.” dedi. Hidromek’in dernek için yapmış olduğu katkılardan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Hamal, Ahmet Bozkurt’a teşekkür plaketini sundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu