Son Haberler

10.ICOLD AVRUPA KULÜBÜ SEMPOZYUMU

10.ICOLD Avrupa Kulübü Sempozyumu 25-30 Ekim 2016 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun himayelerinde, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) ve Uluslararası Büyük Barajlar Komisyonu Türk Milli Komitesi (TRCOLD) işbirliği ile 10.ICOLD Avrupa Kulübü Sempozyumu 25-30 Ekim 2016 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek.

Sempozyum’un Lansman Toplantısı ise 3. Barajlar ve Hidroelektrik Santraller Fuarı etkinlikleri kapsamında, Protokolün de teşrifleri ile 21 Ocak 2016 Saat 11.00’de ATO Congressium’ da gerçekleştirilecek.

Sürdürebilir Kalkınma İçin Barajlar ve HES’ler

İleriki yıllarda belirlenecek politikalara yön verecek sonuçların elde edilmesinin hedeflendiği 10. ICOLD Avrupa Kulübü Sempozyumu’nun ana teması “Sürdürebilir Kalkınma için Barajlar ve HES’ler ” olarak belirlendi.

Sempozyum kapsamında Baraj ve HES’lerin tasarımı ile inşaatı, Barajların Emniyeti, Rehabilitasyonu ve İzlenmesi, Baraj ve HES inşaatlarında Risk Yönetimi, Baraj ve HES’lerin sosyo-ekonomik ve çevre boyutunun işlendiği oturumlar düzenlenecek. Barajlarda geomebran uygulamaları, barajlarda ölçüm aletleri, atık barajlar, elektromekanik ve hidromekanik ekipman gibi konularda da çalıştaylar organize edilecek olan Sempozyumda son teknolojik gelişmeler ile ilgili olarak katılımcıların bilgi sahibi olması temin edilecek.

Sempozyum süresi boyunca, teknik oturumların yanı sıra poster sunumları yer alacak, teknik sergi organize edilecek, eşler için özel programlar düzenlenecek, Antalya civarındaki projelere bir günlük teknik gezi tertip edilecek ve böylece katılımcıların Türkiye’de kültürel, tarihi ve turistik yerler görmeleri de sağlanmış olacak.

Sempozyumun sona ermesinin ardından ise teknik, tarihi, turistik ve kültürel hususları içeren Türkiye’nin değişik bölgelerine turlar organize edilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu