Son Haberler

100 Günlük Eylem Planı Olumlu Karşılandı!

TMB Başkanı Mithat Yenigün: “Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın açıkladığı 400 projeden oluşan, Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı sektörümüz tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanmıştır.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve 400 projeden oluşan, Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı hakkında değerlendirmede bulunan Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün’ün açıklaması şöyle:

“Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın açıkladığı 400 projeden oluşan, Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı sektörümüz tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanmıştır.

Türkiye Müteahhitler Birliği olarak seçimlerin hemen ardından gündemin halkımızın refah artışı ve mutluluğu için ekonomiye ve sürdürülebilir büyümeye yönelmiş olması son derece önemlidir.

Yeni dönemde ekonominin tek elde toplanmasını doğru buluyor, açıklanan projelerin, özellikle uzun yıllardır hayata geçirilmesi beklenen ekonomik önlemlerin, hızla yürürlüğe girecek olması inancını taşıyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanı tarafından inşaat sektörüne ilişkin açıklanan proje ve icraatların ise, sektörümüzün içinden geçtiği durgunluk sürecinden çıkışını hızlandırarak ekonomimiz için ivme yaratmasını temenni ediyoruz. Sırada Türkiye ekonomisini orta ve uzun vadede atağa kaldıracak yapısal reformların olduğu inancımızı da bu vesileyle tekrar ifade ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu