2.ULUSLARARASI İŞ MAKİNALARI KONGRESİ | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

2.ULUSLARARASI İŞ MAKİNALARI KONGRESİ | Enerji ve Maden Dergisi

19 Ekim 2016
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

İMDER, 20-21 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek “2. Uluslararası İş Makinaları Kongresi”ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

2023 yılına kadar Türkiye’de 750 milyar liralık alt yapı, ulaşım ve mega proje hayata geçecek. Bu potansiyel iş makineleri sektörü için büyük önem arz ediyor. Böylesine büyük bir yatırım pastasından pay almak isteyen dünya devi yabancı iş makineleri markası (Caterpillar, Hyundai, Samsung gibi) adeta Türkiye’de yatırım yarışına girdi. Yerli markalarımız da daha hızlı büyümek adına Ar-Ge ve inovasyona daha fazla önem vermeye başladı. Bu kapsamda sektörün en büyük organizasyonu başlıyor.

2.Uluslararası İş Makinaları Kongresi, 20-21 Ekim 2016 tarihlerinde İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) tarafından İstanbul’da düzenlenecek.

Sektördeki lider yerli ve yabancı firmaların ve üst düzey temsilcilerinin bir araya geleceği kongrede Türkiye’nin yatırım potansiyeli ve iş makineleri sektörünün geleceği konuşulacak. Sektörün en büyük organizasyonu olan kongreye Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de katılacak.

B2B Görüşmeleri

2013 yılında birincisi düzenlenen kongreye oranla yüzde 15 büyümenin gerçekleşmesi tahmin ediliyor ve 55’in üzerinde farklı ülkeden, 900 civarı, üst düzey sektör temsilcisi ve bürokratın bir araya gelmesi bekleniyor. Kongrede aynı zamanda geniş kapsamlı B2B görüşmeler organize edilerek, sektörde uluslararası anlamda söz sahibi olan firmalardan 100 uluslararası yönetici de Türk mevkidaşı ile buluşacak.

“Sürdürülebilir Ol, Geleceği İnşa Et” teması ile düzenlenen kongrenin sektörde büyük yankı uyandırması bekleniyor. Akademik anlamda zengin içeriklere sahip panellerin yer alacağı kongre aynı zamanda ulusal ve uluslararası anlamda yeni iş ortakları edinmek için de bir platform oluşturacak.

Sektörün önemli isimlerinden MST Sanko, Caterpillar, JCB, Hyundai, Komatsu, Hidromek, Total, Türk Hava Yolları, KHL Grup, Case Construction gibi firmalar etkinliğin sponsoru oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir