Son Haberler

2016 YAZ DAVOS FORUMU’NDA GÜNDEM ENDÜSTRİ4.0

26-28 Haziran günlerinde Çin’in Tianjin kentinde yapılacak 2016 Yaz Davos Forumu’nun gündeminde dördüncü sanayi devrimi var.

90’dan fazla ülkeden 2 bin temsilcinin, önemli küresel ekonomik konularda görüş alışverişinde bulunacağı 2016 Yaz Davos Forumu 26-28 Haziran günlerinde Çin’in Tianjin kentinde yapılacak.

Gündem: Dördüncü Sanayi Devrimi

Forumun teması “Dördüncü sanayi devrimi: büyüme tarzını dönüştürme kapasitesi” olarak belirlendi.

Bu tema, uluslararası toplumun ekonomik canlanmayı güçlendirerek büyümeyi gerçekleştirme yönündeki ortak arzusunu yansıtıyor.

Foruma katılacak temsilciler Endüstri4.0‘ın etkisi, büyüme tarzını dönüştürmeye ilişkin arayışların güçlendirilmesi gibi konuları ele alacak, Çin ve dünya ekonomisinin uzun vadeli ve sağlıklı gelişmesi için yapıcı önerilerde bulunacak.

Tartışma Dört Başlıkta Gerçekleşecek

Yaz Davos Forumu Organizasyon Komitesi Başkanı Zhang Jun, temsilciler arasındaki etkileşime büyük önem verdiklerini vurgulayarak şunları söyledi: “2014 Yaz Davos Forumu’na katılanlar, oval tartışma platformlarını hatırlayacaklardır. Bu yılki tartışma alanlarımız 2014 yılına göre daha küçük, ancak temsilciler birbirlerine daha yakın oturabilecekler. Katılımcılar arasında daha yakın etkileşim olacak. Tartışma başlıklarımız, gelecek, bilim, büyüme tarzını dönüştürme ve yerkürenin keşfi gibi dört başlık etrafında belirlendi. Temsilciler, ilgi alanlarına göre tartışmalara katılabilirler. ”

Forumda inovasyon konusuna önem verileceğini söyleyen 2016 Yaz Davos Forumu Organizasyon Komitesi eş koordinatörü Jean Loup, “Forumda inovasyona önem verilecek. Nitekim forumun birçok konusu inovasyonu ilgilendiriyor. Örneğin internetin geleceği… Davos Forumu’nun kurucusu Klaus Schwab da son yazdığı 4. Sanayi Devrimi kitabıyla okurlarla buluşacak. Her gün dünyada yeni değişimlere tanık oluyoruz, yeni teknolojilerle karşı karşıya bulunuyoruz. Bu eğilime ayak uydurmak için forum alanlarında robot gibi yeni teknolojileri yaşama salonları kurduk, böylece insanların değişimi hissetmelerini sağlayacağız.” diye konuştu.

Tianjin İçin Ticari Fırsatlar

Yaz Davos Forumu, ev sahibi Tianjin kentine büyük ticari fırsatlar da sunuyor. Tianjin Belediyesi, bu fırsatlardan faydalanarak Tianjin’i dünyaya tanıtmak istiyor.

Organizasyon Komitesi, tartışma salonlarını Tianjin’deki güzel manzaraları tasvir eden resimlerle süsledi. Tianjin kent kültürü estetik formlarda Davos’a renk katacak.

Yaz Davos Forumu Organizasyon Komitesi Başkanı Zhang Jun ise şu bilgileri verdi: “Tartışma salonlarını Tianjin manzaralarıyla süsledik. Resimler Tianjin Güzel Sanatlar Akademisi öğretmenleri tarafından çizildi. Bu resimlerden bazıları Çin’in yakın dönem tarihindeki önemli devlet adamlarından Yuan Shikai’nin eski konutunu ve Marco Polo meydanını konu alıyor. Bir yandan temsilcilerin görüş alışverişi yapmalarına elverişli fiziksel ortam sunarken, diğer yandan onlara Tianjin’i tanıtmak istiyoruz.”

Yaz Davos Forumu Organizasyon Komitesi Başkanı Zhang Jun, hizmet ve güvenlik gibi alanlarda kapsamlı çaba harcadıklarını ve böylece forumun verimli geçmesini sağlayacaklarını söyledi. Çin Uluslararası Radyosu (CRI)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu