Fuar ve EtkinliklerSon Haberler

2018 Katowice İklim Zirvesi-COP24’ten İzlenimler Paneli…

İstanbul Politikalar Merkezi (İPM)-Sabancı Üniversitesi-Stiftung Mercator Girişimi, “2018 Katowice İklim Zirvesi-COP24’ten İzlenimler” başlığıyla, 18 Aralık Salı akşamı, saat 17.30’da Karaköy Minerva Han’da bir panel düzenleyecek.

COP24 (Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 24. Taraflar Toplantısı) toplantısı 2-14 Aralık 2018 tarihleri arasında Katowice, Polonya’da gerçekleşti. Toplantı, Paris Anlaşması’nı tüm devletler için uygulanabilir kılacak kuralları belirlemeyi ve devletlerin iklim koruma çabalarını güçlendirmek için her ülkenin takip edebileceği bir yol haritası çizmeyi amaçladı.

Bu önemli organizasyonu takiben, ana çalışma alanlarından biri iklim değişikliği olan İstanbul Politikalar Merkezi (İPM)-Sabancı Üniversitesi-Stiftung Mercator Girişimi, “2018 Katowice İklim Zirvesi-COP24’ten İzlenimler” başlığıyla, (YARIN) 18 Aralık Salı akşamı, saat 17.30’da Karaköy Minerva Han’da bir panel düzenleyecek.

Polonya’daki konferansa katılan ve gelişmeleri yerinde takip eden panelistler; Katowice’de ortaya çıkan sonucu, Türkiye’nin iklim değişikliği rejimi altındaki mevcut durumunu ve diğer izlenimlerini bu alanda çalışan akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve gazeteciler ile paylaşacak.

Konuşmacılar;

Ümit Şahin (Kıdemli Uzman ve İklim Çalışmaları Koordinatörü, İstanbul Politikalar Merkezi)

Cem İskender Aydın (2018/19 Mercator-İPM Araştırmacısı, İstanbul Politikalar Merkezi)

Pınar Ertör Akyazı (2017/18 Mercator-İPM Araştırmacısı, İstanbul Politikalar Merkezi)

Semra Cerit Mazlum (Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi, Marmara Üniversitesi)

Tarih: 18 Aralık 2018 Salı

Saat: 17.30

Yer: İstanbul Politikalar Merkezi, Giriş Kat (Minerva Han, Bankalar Cad. No: 2, Karaköy)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu