Fuar ve EtkinliklerSon Haberler

3.Endüstri 4.0 Zirvesi Düzenlendi

3.Endüstri 4.0 Zirvesi, 5 Aralık 2018 tarihinde sektör profesyonelleri ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.

İstanbul Intercontinental Otel’de 5 Aralık 2018 tarihinde düzenlenen 3. Endüstri 4.0 Zirvesi sektör profesyonelleri ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. Endüstriyel otomasyon sektörünün önde gelen şirketlerinden Rockwell Automation, endüstrinin geleceği olarak adlandırılan Endüstri 4.0 Zirvesi’ne katıldı. Rockwell Automation İş Geliştirme Müdürü Cihan Bulut’un konuşma yaptığı zirvede, endüstride data analitiği ve makine öğrenmesi konusu masaya yatırıldı.

Cihan Bulut: “Veriyi nasıl toplayacağımızı bilmemizin yanı sıra bu verileri düzenleyebiliyoruz, yani organize ediyoruz”

‘Endüstride Data Analitiği ve Makine Öğrenmesi’ üzerine bir sunum gerçekleştiren Rockwell Automation İş Geliştirme Müdürü Cihan Bulut, konuşmasında özellikle endüstride her tür cihazdan gelen verilerin öneminden bahsetti. Toplanan geçmiş verilerinin makinelere öğrenme yetisi kazandıracağına değinen Bulut, “Veriyi nasıl toplayacağımızı bilmemizin yanı sıra bu verileri düzenleyebiliyoruz, yani organize ediyoruz. Bu sayede iş zekası araçlarını kullanıp veriyi bilgiye dönüştürüyoruz. Veriyi bilgiye dönüştürmek, bu bilgiyi kullanarak daha iyi kararlar vermek, çalışan ekipmanların durumlarını/arızalarını öngörmek ve böylece prosesin nereye gittiğini bilmek demek. Ayrıca sistemdeki bir anormal durumda bunu düzeltmek için gerekli aksiyonu ekipmanın kendisinin söylemesi demektir.“ dedi. Bulut, makinelerin kendi kendine öğrenmesinin uygulamaya yönelik birçok algoritmayla günümüzde de mümkün olduğunu sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu