3.KÖPRÜ’YE ÖZEL İSTİNAT DUVARI | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

3.KÖPRÜ’YE ÖZEL İSTİNAT DUVARI | Enerji ve Maden Dergisi

13 Eylül 2016
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyol Projesi’nde, Tekno Maccaferri tarafından özel olarak imalatı yapılan istinat duvarı uygulandı.

İleri mühendislik çözümleriyle doğaya uyumlu bir görüntünün yakalandığı Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyol Projesi için Tekno Maccaferri tarafından 2 bin 800 metrekarelik istinat duvarı imalatı gerçekleştirildi.

30 yılı aşkın süredir inşaat, geoteknik ve çevre mühendisliği alanlarına yönelik sunduğu gelişmiş çözümlerle Türkiye’deki liderliğini sürdüren Tekno Maccaferri, dünyanın en geniş ve en yüksek kulesine sahip asma köprü olarak adından söz ettiren 3. Köprü viyadük ayakları kısmında, green terramesh sistem tipi geogrid donatılı istinat duvarı uygulamasını gerçekleştirdi.

Projeye Zaman Avantajı da Sağladı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyol Projesi’nde, Tekno Maccaferri tarafından özel olarak imalatı yapılan gerek viyadük ayaklarında bulunan dolgu yükseltmesinin taşıma gücünün artırılması, gerekse yeşillenebilir ön yüz cephenin oluşturulması amacıyla kullanılan istinat duvarı, dolgu yükseltme sınırlarını daraltarak projeye zaman avantajı da sağlamış bulunuyor.

Tekno Maccaferri’den Anahtar Teslim Çözümler

Tekno Maccaferri; otoyollar, demiryolları, havaalanları ve endüstriyel altyapılar için gerekli istinat yapısı uygulamaları, kaya ve taş düşmesine karşı koruma uygulamaları, dere ıslahı ve erozyon kontrol projeleri ile katı ve tehlikeli atık depolama sahaları uygulamaları gibi çözüm konuları ile farklı sektörlerde de faaliyetlerine devam ediyor. Başta müteahhitler, idareler ve proje firmaları olmak üzere bütün müşteri ve kullanıcılara kaliteli, pratik, ekonomik, teknolojik ve uzun ömürlü anahtar teslimi çözümler sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri