Son Haberler

ENERGY CHALLENGE BU YIL 2 DALDA DÜZENLENECEK

EIF, geçtiğimiz yıllarda düzenlemiş olduğu üniversitelere yönelik “Energy Challenge” yarışmasını bu yıl “Petrol” ve “Doğalgaz” olmak üzere iki ayrı dalda gerçekleştirecek.

EIF eğitime verdiği desteği bu yıl ikiye katlıyor. Geçtiğimiz yıllarda düzenlemiş olduğu üniversitelere yönelik “Energy Challenge” yarışmasını bu yıl “Petrol” ve “Doğalgaz” olmak üzere iki ayrı dalda gerçekleştirecek. EIF sektöründe öncülüğünü yaptığı yarışma ile üniversite öğrencilerine sektörün liderleri ile iş birliği yapma, sektörü tanıma ve kariyer planlamalarını geliştirme imkânı sunuyor. Uluslararası anlamda hem kongre hem fuar hem de B2B etkinliklerinin bir arada gerçekleştirildiği tek platform olan EIF, düzenlediği yarışmalar sayesinde sektörün gelecekteki temsilcilerini de belirliyor.

Bu Yarışmalar Sektörde İlk

İlk defa 2012’de 4 pilot üniversite arasında düzenlenen “Energy Challenge” yarışması bu yıl ilk defa “Petrol” ve “Doğalgaz” olmak üzere 2 dalda gerçekleşecek. Üniversite öğrencilerinin sektöre girmesi için büyük öneme sahip olan EIF’in düzenli olarak gerçekleştirdiği bu yarışmalar sektörde ilk olma özelliği taşıyor.

2014’te Türkiye Petrolleri ve OMV’nin sponsorluğunda gerçekleşen “Energy Challenge” kurul başkanlığını yapan İTÜ Kimya-Metalurji Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu gençlik enerjisinin EIF’e daha çok yansımasını istediğini söyledi. Karaosmanoğlu ayrıca “Öğrencilerimizin sektörümüzü yakından tanımalarını ve mesleki donanımlarını artırımlarını ödüllendirerek desteklemek istiyoruz” dedi.

“Energy Challenge” ilk düzenlendiği yıl Atılım, Bahçeşehir, Erciyes ve Yalova Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümleri “Güneş Enerjisi” konusunda yarışmış ve Yalova Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Takımı birinci olmuştu. Düzenlendiği son yıl ise ODTÜ, İTÜ ve Atılım, Batman, Erciyes ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversiteleri “Petrol ve Doğalgaz” konusunda yarışmış ve yarışmanın galibi ODTÜ olmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu