Son Haberler

4.ULUSAL TAŞKIN KORUMA SEMPOZYUMU

4.Ulusal Taşkın Koruma Sempozyumu, DSİ Genel Müdürlüğü tarafından 23-25 Kasım 2016 tarihleri arasında Rize’de gerçekleştirildi.

30 yıldır Türkiye pazarına sunmuş olduğu çift bükümlü tel ağ türevi ve geosentetik ürünler ile inşaat, geoteknik ve çevre mühendisliği alanlarında faaliyet gösteren firmaların çözüm ortağı olarak tercih ettiği Tekno Maccaferri, 4. Ulusal Taşkın Koruma Sempozyumu kapsamında, dere ıslahı ve taşkın korumaya ait pilot uygulama gerçekleştirdi.

Uygulama Canlı Olarak İzlendi

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından 23-25 Kasım 2016 tarihleri arasında Rize’de gerçekleştirilen 4. Ulusal Taşkın Koruma Sempozyumu kapsamında, dere ıslahı ve taşkınlara karşı çözüm sağlayan ve Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen çelik sel kapanı uygulaması, tüm sempozyum katılımcıları tarafından uygulama alanında canlı olarak takip edildi. Rize’nin Güneysu ilçesinde gerçekleştirilen ve Türkiye’de bir ilk olan pilot Çelik Sel Kapanı uygulaması, DSİ yetkilileri, öğretim üyeleri ve özel firmaların bulunduğu geniş bir katılımcı grup tarafından canlı olarak izlendi.

Tekno Maccaferri yapmış olduğu uygulamanın yanı sıra Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde dördüncüsü düzenlenen Ulusal Taşkın Koruma Sempozyumu’nun sponsorları arasında da yerini aldı.

Bakım İşletme Maliyeti Gerektirmiyor

Amerika, Brezilya ve Avrupa’nın birçok ülkesinde dere ıslahı ve taşkın koruma projelerinde kullanılan çelik sel kapanı uygulaması, su geçirgenliği sayesinde diğer sistemlerden tamamen ayrışıyor. Derenin akışıyla birlikte taşıdığı tüm malzemeleri tellerin arkasında tutarak suyun geçişini sağlayan çelik sel kapanı uygulaması, bakım işletme maliyeti gerektirmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu