Son Haberler

KUZEY AFRİKA’YA İHRACAT FIRSATI

İDTM, 28 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında bölgesel ticaret odalarının desteği ile Cezayir’de tarım, gıda, tekstil ve inşaat sektörlerini kapsayan İkili İş Görüşmeleri Programı düzenleyecek.

İhracatçı firmalar için ticari bilgilendirme ve pazar araştırması hizmeti sunan ve ticari heyet programları organize eden İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM), Türk iş dünyasına yeni pazarlar ve yeni hedefler oluşturmak için düzenlediği etkinliklere bir yenisini ekliyor. İDTM, Cezayir’de düzenleyeceği İkili İş Görüşmeleri Programı ile bu kez Kuzey Afrika’nın kapılarını Türkiye’de tarım, gıda, inşaat ve tekstil alanında faaliyet gösteren firmalara açıyor.

28 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek program kapsamında bölgesel ticaret odalarının desteği ile İDTM, katılımcı firmalara Cezayir firmaları ile ikili görüşmeler yapma fırsatı sunacak. Katılımcı firmalar ikili görüşmelerin yanı sıra kendileri için planlanan ziyaret programlarına katılacak ve ülkenin önemli ticari aktörleri ile networking yapma olanağı bulacak.

İhracatın Geleceği Kuzey Afrika’da

Cezayir İkili İş Görüşmeleri Programı, İDTM’nin ihracatçılar için yürüttüğü pazar araştırmalarının sonucunda ortaya çıktı. Araştırmalar sonucunda, Kuzey Afrika’da özellikle tarım, gıda, tekstil ve inşaat sektörü için Türk firmalarının değerlendirebileceği büyük fırsatlar olduğunu görüldü. Bir milyardan fazla nüfusu içinde barındıran, yer altı kaynakları ve yer üstü kaynakları, ucuz iş gücü, yükselen alım talebi ile dünyadaki önemli ekonomik aktörlerin ilgisini çeken Afrika kıtası, batı pazarlarında zorlanan firmalar için yeni bir ihracat kapısı olma niteliği taşıyor. Özellikle Arap kökenli, Fransızcanın ikinci dil olduğu Magrip bölgesi hızla gelişen ekonomisi ve doğal kaynakları ile Türk firmaları için yeni bir cazibe alanı oluşturuyor. İDTM-Cezayir İkili İş Görüşmeleri Programı, bu nedenle Kuzey Afrika’ya açılmak isteyen ihracatçı firmalar için önemli fırsatlar sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu