Son Haberler

5 DEV PROJE İÇİN İHALE YAPILACAK

Emlak Konut GYO 5 dev proje için Haziran ve Temmuz aylarında ihaleye çıkacak.

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO aralarında Galatasaray’ın Riva’daki arazisi ile Tariş Kooperatifler Birliği’nin İzmir Alsancak’taki arazisinin de olduğu 5 dev proje için düğmeye bastı.

Yılın ilk çeyreğinde satış rekorları kırarak sektöre yön veren Emlak Konut GYO 5 dev proje için ihaleye çıkıyor. Haziran ve Temmuz aylarında ihalesi gerçekleştirilecek projeler; İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve 2 etap şeklinde ihale edilecek olan İzmir Alsancak’taki toplamda 1 milyon 327 bin m2’lik araziyi kapsıyor.

“Güçlü Türkiye için üretmeye devam…”

Haziran ve temmuz aylarında çıkılacak ihaleler ile ilgili bilgi veren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum: “Ülkemizin geleceğine ve ekonomisine olan güvenin göstergesi olarak hayata geçirdiğimiz ‘Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti’ kampanyasının da katkısıyla yılın ilk çeyreğinde 2 milyar 878 milyon TL değerinde rekor satışa imza atmıştık. Bu başarı hem sektörümüz hem de ülke ekonomimiz adına moral oldu. Türkiye’nin en büyük ve en yenilikçi gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi olarak gelişen vizyonumuzla beraber daha güçlü Türkiye için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.

2017 planlarımızı açıklarken bu yıl için 1.5 milyar TL’lik arsayı ihale edeceğimizi ve bu ihaleler neticesinde 10 milyar TL’lik iş yapacağımızı söylemiştik. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde toplam büyüklüğü 1.3 milyon metrekareyi bulan çok değerli 5 projenin ihalesi ile bu hedefimizin önemli bir bölümünü gerçekleştirmiş olacağız. Ayrıca yine yaz döneminde bu projelere ek olarak Şişli Teşvikiye ve Küçükçekmece Halkalı’da bulunan 2 proje için de ihaleye çıkmayı planlıyoruz. Amacımız Emlak Konut olarak sadece konut yapmanın ötesinde Türkiye’de daha iyi koşullarda insanların hayat süreceği sosyal yaşam standartlarını arttıran daha sağlıklı ve güvenli alanlar oluşturan projeleri gerçekleştirmek, sürdürülebilir gelecekler inşa etmek.” dedi.

EKO-KÖY Projesinde Doğa İle İç İçe Bir Yaşam

Emlak Konut GYO ile Galatasaray Spor Kulübü arasında 29 Haziran 2016’da imzalanan protokol kapsamında kulübün Riva’daki 1.076.020 metrekarelik arazisi için ihale başvuruları 12 Mayıs 2017’de başlıyor. Projenin ihalesi ise 8 Haziran 2017 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Emlak Konut’un sektöre öncülük eden vizyonu doğrultusunda geliştirilen, ekolojik ve sürdürülebilir mimari yaklaşımlarla tasarlanan EKO-KÖY projesi doğal yaşam alanları sunuyor. Toplamda 869.522 metrekare konut alanına sahip olan arazide ayrıca 206.497 metrekarelik bir de özel orman alanı bulunuyor.

Orman, sebze ve meyve bahçeleri, ticari ve hobi amaçlı tarım alanları, hayvancılık tesisleri gibi köy ve doğa yaşantısının modern yaşantı ile harmanlandığı birçok farklı konsept bu projede hayat bulacak.

Emlak Konut İmzası İzmir’in İncisi Alsancak’ta

Emlak Konut GYO ve Tariş Kooperatif Birlikleri arasında 1 Aralık 2016’da imzalanan protokol ile Emlak Konut GYO, İzmir Alsancak’ta Liman Arkası olarak bilinen bölgede yeni bir proje hayata geçiriyor. 2 etap halinde ihaleye çıkılacak projenin ilk ihale ilanı 15 Mayıs’ta ihalesi ise 12 Haziran’da yapılacak. Projenin diğer etabının ihale ilanı 16 Mayıs’ta yapılırken ihalesi ise 14 Haziran’da gerçekleştirilecek. Toplamda 143.366 metrekare büyüklüğünde iki etap üzerinden gerçekleştirilecek bu proje; bölgenin sosyal, kültürel ve teknik altyapı ihtiyaçlarını da karşılayarak geliştiriliyor. Turizm, konut, ticaret ve kültür odaklı 2 etaptan oluşacak projenin İzmir’in ekonomik dinamiklerine, turizm potansiyeline ve kültürel faaliyetlerine önemli katkı sağlamasını hedefleniyor.

En Büyük Bölge Parkı Zeytinburnu’nun Merkezine Yapılacak

İstanbul Zeytinburnu Beştelsiz bölgesinde 96.968 metrekare büyüklükteki arsa için Emlak Konut GYO 6 Haziran 2017’de ihaleye çıkıyor. İstanbul’un ana arterlerinden olan D-100 karayolu ve Kennedy Caddesi arasında ayrıca Avrasya Tüneli’ne yakın bir bölgede yer alan değerli arazideki projede turizm, ticari ünite, konut ve kamunun kullanımına açık park alanları bulunacak. Yoğun yapılaşmanın olduğu bölgede Zeytinburnu sakinlerine nefes aldıracak olan bölgenin en büyük bölge parkı insanları şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzaklaştıracak.

Tuzla İçin İhale Başvuruları 17 Mayıs’ta Başlayacak

Emlak Konut GYO’nun İstanbul’un gelişen bölgelerinden Tuzla-İçmeler’de 10.998 metrekare alan üzerinde hayata geçirileceği proje de 17 Mayıs 2017 tarihinde ihale başvurularına başlanacak. D-100 karayolu üzerinde Tuzla Devlet Hastanesi ve Tuzla Belediye ile komşu olan değerli bir arazi üzerinde ticari ünite, turizm ve konut olarak inşa edilecek. Liman ve sanayi bölgesine yakınlığı ile dikkat çeken proje alanı ayrıca Marmaray İstasyonu, D-100 Karayolu ve Kuzey Marmara Otoyolu bağlantısına yakınlığı ile ulaşım kolaylığı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu