Son Haberler

Prüftechnik Akademi’den EÜAŞ Uzmanlarına Eğitim…

Prüftechnik Akademi tarafından EÜAŞ mensubu 16 teknik uzmana özel olarak hazırlanan Uygulamalı Titreşim Ölçümü ve Analiz Eğitimi verildi. Eğitim sonunda teknik uzmanlar Prüftechnik Sertifikası sahibi oldular.

EÜAŞ (Elektrik Üretim Anonim Şirketi) mensubu 16 teknik uzmana özel olarak hazırlanan Uygulamalı Titreşim Ölçümü ve Analiz Eğitimi verildi. Prüftechnik Akademi eğitmeni Yusuf İhtiyaroğlu tarafından verilen eğitim 24-27 Nisan tarihleri arasında Prüftechnik Akademi Merkezinde gerçekleştirildi. EÜAŞ teknik uzmanları eğitimlerini başarıyla tamamlayarak titreşim analiz uygulamalarında önemli sertifikalar arasında yer alan “Prüftechnik Sertifikası” sahibi oldular.

Konusunda dünya lideri olan Prüftechnik’in Ülke Müdürü Ozan Çakıtlı eğitimle ilgili olarak şunları söyledi: “Özellikle belirtmeliyim ki EÜAŞ gibi ülkemizin kurulu gücünün yüzde 25’ine sahip olan bir kurumun bu konuya bu denli önem verdiğini ve ileriye dönük harika projelere başladığını görmek gurur vericiydi. Her şeyin eğitimle başladığını bilen harika bir ekipleri var. Özellikle yapılan her türlü iyileştirmenin, verimlilik artışının doğrudan halka ve sanayiye daha uygun koşullarda enerji satışı yapmak olacağının bilinci ile görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışıyorlar. Onlara bu konuda küçücük bir destek sağlayabildiysek bizim için çok büyük bir mutluluktur.”

Prüftechnik Akademi 2014 yılında da titreşim analizi konusunda eğitim ve sertifikasyon sektörüne liderlik eden Mobius Enstitüsü’nün, 2017 yılından itibaren ise Termografi konusunda eğitim ve sertifikasyon sektörüne liderlik eden ITC’nin Türkiye yetkili eğitim partneri oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu