Son Haberler

AFKEN HOLDİNG BORSA İSTANBUL’A DAHA GÜÇLÜ DÖNECEK

AKFEN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, “Borsa İstanbul’a çok daha güçlü ve verimli bir yapıyla geri döneceğiz” dedi.

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Akfen Holding’in Borsa İstanbul’a döneceğini belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sürekli yatırım ve dolayısıyla özkaynak gerektiren şirketler yerine, yatırımlarını büyük ölçüde tamamlamış kar dağıtımı yapan şirketleri holding çatısı altında tutarak zaman içerisinde tekrar Borsa İstanbul’a geleceğiz.

Delist yapmamız sadece teknik zorunluluklardan kaynaklanmaktadır. Holding değerlememizi zorlaştıran inşaat şirketlerimizi ayırdıktan sonra çok daha sade bir yapıya kavuşacağız. Önümüzdeki yıl yeni yapılanmamızın meyvelerini almaya başlayacağımızı şimdiden görebiliyoruz.

AKFEN 40. yılında hem yönetim hem gelirleri hem de yatırımları itibarıyla yine dünya yatırımcı şirketlerinin ilgi odağı olmaya devam edecektir. Geçen yıl enerji şirketimizde gerçekleştirdiğimiz EBRD ortaklığı ve bu yıl beklediğimiz yeni ortaklıklar şirketlerimize yepyeni ufuklar açacaktır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu