Son Haberler

Aksa Doğalgaz, Türkiye’nin Eşsiz Doğal Güzelliklerini Yayınladı

Aksa Doğalgaz, faaliyet raporunun bir bölümünü Türkiye’nin hayranlık uyandıran doğal güzelliklerini içeren “Doğal Güzellikler Atlası” olarak kurguladı.

Doğal olanı korumak ve geliştirmek konusunda kendisini sorumlu gören Aksa Doğalgaz, 2002 yılından beri Türkiye’nin dört bir yanına doğa dostu yakıt doğal gazı ulaştırmak için yatırımlarına ve çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bugün, 31 ilin sınırları içerisinde yer alan 27 il merkezi, 175 ilçe ve beldede 4,5 milyon potansiyel aboneye hizmet veren Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtımcısı Aksa Doğalgaz, 2017 Faaliyet Raporu’nu yayımladı.

Türkiye’deki en geniş coğrafi dağıtım alanına hizmet veren Aksa Doğalgaz; doğa dostu, güvenli ve temiz yakıt doğal gazı ulaştırdığı illerde bulunan doğal güzellikleri, 2017 Faaliyet Raporu’nda derledi. Geçen sene faaliyet raporunu Doğal Lezzetler Atlası konseptiyle hazırlayan Aksa Doğalgaz, bu yıl da 31 ilin eşsiz doğal güzelliklerini keşfe çağırıyor.

Sürdürülebilirlik yaklaşımı doğrultusunda iş hedefleriyle sosyal ve kültürel değerleri yansıtma ve geliştirme vizyonunu bir arada ele alan ve iletişim çalışmalarını bu doğrultuda yürüten Aksa Doğalgaz, faaliyet raporunun bir bölümünü “Doğal Güzellikler Atlası” olarak kurguladı. Geçen sene faaliyet raporunda, lisans bölgesindeki illerin doğal lezzetlerinin tanıtıldığı ve Felis PR Bölümü Kurumsal Raporlar Başarı Ödülü’ne layık görülen “Doğal Lezzetler Atlası”na yer veren Aksa Doğalgaz, bu sene de yenilikçi yaklaşımını sürdürdü.

Aksa Doğalgaz’ın 2017 yıl sonu finansal sonuçları, yatırımları ve iş hedeflerini içeren klasik faaliyet raporuna ek olarak geniş bir atlas şeklinde hazırlanan ikinci bölümünde; şirketin faaliyet gösterdiği illerdeki çok tanınmayan göller, şelaleler, yaylalar, tarihi yapıları içeren 74 özel rota, “Nasıl gidilir?” yönlendirmeleriyle birlikte sektör paydaşları ve seyahat tutkunlarının beğenisine sunuldu.

Aksa Doğalgaz ile 15 Milyon Kişi Daha Rahat Nefes Alıyor

Çevrenin korunmasını sürdürülebilir büyümenin ön koşulu olarak gören ve korunmasına katkıda bulunabilmek amacıyla çalışmalarına yön veren Aksa Doğalgaz, faaliyet gösterdiği şehirlerdeki hava kirliliğinin hissedilebilir şekilde azaltılmasında da etkin rol oynuyor. Doğal gaz dağıtım sektöründe faaliyet gösterdiği 15 yıl içinde, lisans bölgelerini genişleterek ve abone sayısını artırarak her geçen yıl daha fazla kişiyi doğal gaz konforuyla tanıştıran Aksa Doğalgaz’ın dağıtım bölgelerinde kömür yerine doğal gaz kullanılmasıyla sadece bir yılda 6 milyon ton daha az karbon salımı gerçekleşti. Bu oran, 260 milyon yetişkin ağacın bir yılda atmosferden temizlediği karbon miktarına eşit olmasıyla, sağlanan faydanın büyüklüğünü net bir şekilde gösteriyor.

Faaliyetlerini toplumsal faydayı ön plana alarak şekillendiren Aksa Doğalgaz, sosyal sorumluluk çalışmalarının topluma katkısının somut ve sürdürülebilir olmasına da büyük önem veriyor. “Çanakkale İli Merkez İlçe, Neolitik Çağdan Demir Çağı Sonuna Kadar Arkeolojik Yüzey Araştırması”na sağladığı destekle Altın Vana Ödülü’ne layık görülen Aksa Doğalgaz, çocuklara yönelik doğa dostu ve temiz enerji doğal gaz hakkında bilgi veren ve diğer enerji kaynaklarının nasıl verimli kullanılacağını anlatan ekolojik eğitim programları düzenlemenin yanı sıra “Her Dağıtım Bölgesine Bir Hatıra Ormanı” projesi kapsamında Afyon ve Şanlıurfa’da fidan dikim etkinlikleri gerçekleştirmek gibi farklı sosyal sorumluluk faaliyetlerine de imza attı.

Aksa Doğalgaz Doğal Güzellikler Atlası’na aksadogalgaz.com.tr’den ve QR kodu okutarak ulaşabilirsiniz.

Doğal Güzellikleri Barındıran 74 Özel Rota:

Adana; Kapıkaya Kanyonu, Varda-Belemedik Vadisi, Anavarza Antik Kenti

Afyon; Eber Gölü, Acıgöl Flamingo Kuş Gözlemevi, Frig Vadisi,

Ağrı; İshak Paşa Sarayı, Ağrı Dağı Milli Parkı,

Amasya; Borabay Gölü, Kral Kaya Mezarları,

Balıkesir; Hasanboğuldu Göleti, Şahindere Kanyonu, Tahtakuşlar Köyü,

Batman; Hasankeyf Antik Kenti, Zeynel Bey Kümbeti, Malabadi Köprüsü,

Bayburt; Yeraltı Şehri, Soğanlı Dağı,

Bilecik; Suuçtu Şelalesi, Bozcaarmut Göleti,

Bolu; Seben Kaya Evleri, Çubuk Gölü

Bursa; Suuçtu ve Uçansu Şelaleleri, Ayvaini Mağarası,

Çanakkale; Atikhisar Kalesi, Kemerdere, Mıhlı Şelalesi,

Düzce; Efteni Gölü, Güzeldere Şelalesi,

Elazığ; Surp Lusavoriç Kilisesi, Üryan Baba Türbesi,

Eskişehir; Beşikderesi, Yapıldak Kale,

Giresun; Mavi Göl, Yedi Değirmenler Tabiat Parkı,

Gümüşhane; Süleymaniye Mahallesi, Artabel Gölleri Tabiat Parkı, Karaca Mağarası,

Hatay; Beşikli Mağara, Titus Tüneli,

Malatya; Günpınar Şelalesi, Sultansuyu Harası,

Manisa; Kula Peri Bacaları, Sardes Antik Kenti,

Mersin; Sarıkavak Kisecik Kanyonu, Yerköprü Şelalesi, Soli Pompeipolis Antik Kenti,

Ordu; Ulugöl, Perşembe Yaylası,

Osmaniye; Kastabala-Hierapolis, Kırmıtlı Kuş Cenneti, Sabun Çayı,

Rize; Elevit ve Pokut Yaylaları, Kıble Dağı Camii,

Samsun; Akalan Şelaleleri, Simenit Gölleri,

Siirt; Kaletül Üstat Tepesi, Derzin Kalesi,

Sivas; Gökpınar Gölü, Dipsiz Göl Şelalesi,

Şanlıurfa; Halfeti, Takoran Vadisi,

Tokat; Kaz Gölü, Çatak Yaylası, Ballıca Mağarası,

Trabzon; Çal Mağarası, Kadıralak Yaylası,

Van; Akdamar Adası, Muradiye Şelalesi, Vanadokya

Zonguldak; Kayalıdere Şelaleleri, Gümeli Yaylaları.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu