Son Haberler

Aksaray’da Petrol Aranacak…

Aksaray’da bulunan 15 bin 177 hektarlık bir saha için Era Enerji, Enerji Servis Hizmetleri ve Petrol Ticaret Limited Şirketi’ne petrol arama ruhsatı verildi.

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Aksaray’da bulunan 15 bin 177 hektarlık bir saha için petrol arama ruhsatı verildi.

Era Enerji, Enerji Servis Hizmetleri ve Petrol Ticaret Limited Şirketi, Aksaray’da bulunan 15 bin 177 hektarlık saha için petrol arama ruhsatı aldı. TransAtlantic Exploration Mediterranean şirketine ise Diyarbakır’ın Merkez ve Bismil ilçelerinin sınırları içerisindeki 15 bin 256 hektarlık saha için petrol işletme ruhsatı verildi.

Ruhsatların süresi 5 yıl olarak belirlendi. TransAtlantic Exploration Mediterranean şirketinin daha sonra talep etmesi ve taahhütleri doğrultusunda sahada yapacağı üretim ve geliştirme faaliyetlerine göre, ilgili kanunda işletme ruhsatı için öngörülen 20 yıllık sürenin kalan kısmının kullandırılmasına da karar verildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu