Aksaray’da Petrol Aranacak… | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

Aksaray’da Petrol Aranacak… | Enerji ve Maden Dergisi

13 Haziran 2018
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , ,

Aksaray’da bulunan 15 bin 177 hektarlık bir saha için Era Enerji, Enerji Servis Hizmetleri ve Petrol Ticaret Limited Şirketi’ne petrol arama ruhsatı verildi.

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Aksaray’da bulunan 15 bin 177 hektarlık bir saha için petrol arama ruhsatı verildi.

Era Enerji, Enerji Servis Hizmetleri ve Petrol Ticaret Limited Şirketi, Aksaray’da bulunan 15 bin 177 hektarlık saha için petrol arama ruhsatı aldı. TransAtlantic Exploration Mediterranean şirketine ise Diyarbakır’ın Merkez ve Bismil ilçelerinin sınırları içerisindeki 15 bin 256 hektarlık saha için petrol işletme ruhsatı verildi.

Ruhsatların süresi 5 yıl olarak belirlendi. TransAtlantic Exploration Mediterranean şirketinin daha sonra talep etmesi ve taahhütleri doğrultusunda sahada yapacağı üretim ve geliştirme faaliyetlerine göre, ilgili kanunda işletme ruhsatı için öngörülen 20 yıllık sürenin kalan kısmının kullandırılmasına da karar verildi.

Comments are closed.

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri