Son Haberler

AKUT, ÇOCUKLARI DOĞA İLE BULUŞTURUYOR!

AKUT Arama Kurtarma Derneği‘nin millî sporcuları ve uzman eğitmen kadrosu tarafından organize edilen AKUT YAZ KAMPI hazırlıkları başladı.

akut_kutarmaGeleceğimiz olan çocuklarımızın, okullarından özel araçlarımızla alınıp kamp alanımıza getirilmesiyle başlayacak olan kampımız; güvenli yaşam, afetlere hazırlık, gönüllülük bilinci, doğaya saygı ve doğayla barışık yaşam temalarından oluşan, uzman eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan eğitimleri kapsamaktadır. Organizasyonumuz, her gün artan gönüllülerimiz ile şu an itibariyle 50’yi aşkın genç bir ekibe ulaşmıştır. Gönüllülerimizin her biri kendi alanında bilgi ve birikime sahiptir.

dag_tirmanisAKUT çatısı altında da Uluslararası ve AKUT standartlarında, özellikle doğada arama kurtarma, afet sonrası arama kurtarma, kampçılık, trekking, su sporları, kaya tırmanışı ve benzeri, zor, yeterli deneyim, bilgi ve beceri gerektiren tüm doğa sporlarında uzman kişilerden oluşur. AKUT Doğada Yaşam kampları birçok farklı etkinliğin bir araya gelmesi ile oluşur. Bu farklı disiplinler içinde kampçılık, doğada yön bulma, navigasyon, ip-düğüm, kaya tırmanışı, flying fox, beden perküsyonu, drama, açık hava sineması, sabah sporu, orienteering, deprem bilinçlendirme semineri, yüzme ve diğer su sporları başta olmak üzere birçok farklı etkinlik bulunmaktadır.

akut_sporAKUT Doğada Yaşam 2016 Yaz Sezonu Kampı için başvurular açılmıştır.

Kamp, 8-12 ve 13-17 yaş gruplarında olmak üzere iki ayrı grup şeklinde düzenlenecektir.

KAMPIN EĞİTİM İÇERİĞİ:

AFET BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMLERİ

ÇEVRE KORUMA BİLİNCİ

DOĞADA GÜVENLİ YAŞAM

KAMPÇILIK

NAVİGASYON

YAPAY KAYA TIRMANIŞI

İP TEKNİKLERİ

Kayıt ve Detaylı Bilgi:

http://www.akutdogadayasam.com/

İrtibat:  Serhat AKBEL-PROJE KOORDİNATÖRÜ

AKUT Genel Merkez  Tel: +90 212 217 04 10

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu