Son Haberler

Ali Kındap JESDER’in Yeni Başkanı Oldu

Zorlu Enerji Yatırımlar, İşletme ve Bakımdan Sorumlu Genel Müdürü Ali Kındap, Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği’nin (JESDER) Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği’nin (JESDER) zirvesinde bayrak değişimi yaşandı. Zorlu Enerji Yatırımlar, İşletme ve Bakımdan Sorumlu Genel Müdürü Ali Kındap, JESDER Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Üç yıldır JESDER Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Ufuk Şentürk ise görevine Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Sayman olarak devam edecek.

JESDER’in Yeni Yönetim Kurulu

JESDER’in yeni Yönetim Kurulu şöyle oluştu: Ali Kındap (Yönetim Kurulu Başkanı), Ufuk Şentürk (Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Sayman), Mehmet Şişman (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı) Serhat Dinç (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Murat Solmaz (Yönetim Kurulu Sekreteri).

Kındap: “JESDER’in hedefi, 4.000 MW’lık potansiyeli Türkiye’nin hizmetine sokarak jeotermal enerjide dünya liderliğine yükselmektir”

JESDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kındap, Ufuk Şentürk’e teşekkür ederek şunları söyledi: “Jeotermal enerji, yerli, yenilenebilir, temiz bir enerji kaynağı olarak Türkiye için yaşamsal öneme sahiptir. Ülkemiz bunun bilinciyle son yıllarda jeotermal enerjide büyük bir atılım gerçekleştirerek kurulu gücünü 1.212 MW’ye çıkardı. JESDER’in hedefi, 4.000 MW’lık potansiyeli Türkiye’nin hizmetine sokarak jeotermal enerjide dünya liderliğine yükselmektir. Devletimizin destekleriyle bu hedefe ulaşacağımıza olan inancım tamdır.”

Eski JESDER Başkanı Ufuk Şentürk ise Ali Kındap’a başarı dileyerek şöyle dedi: “JESDER, kuruluşundan bu yana geçen üç yıl gibi kısa sürede, Türkiye’nin jeotermal elektrik enerjisi potansiyelini gerçeğe dönüştürmekte büyük adımlar attı. Genel Başkan olarak görev yaptığım dönemde Türkiye’nin jeotermal elektrik enerjisinde dünya dördüncülüğüne yükseldiğini görmenin onurunu yaşıyorum. Görevimi devrettiği Sayın Ali Kındap’ın liderliğinde sektörün daha da büyüyerek Türkiye’yi geleceğe taşıyacağına inanıyorum.”

Ali Kındap Kimdir?

JESDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kındap, 1968 yılında Çankırı’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. Çalışma hayatına GAMA Şirketler Grubu’nda başlayan Kındap, Meteksan AŞ ve Güriş Mühendislik İnşaat ve Mühendislik AŞ’de görev yaptı. 2008 yılında Zorlu Endüstriyel ve Enerji Tesisleri İnşaat Ticaret AŞ’de Genel Müdür Yardımcısı olarak Zorlu Enerji Grubu’na katılan Ali Kındap, 2011 yılından itibaren Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’de Termik Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla ise Yatırımlar, İşletme ve Bakımdan Sorumlu Genel Müdür olarak atandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu