Altın Vana Ödülü Aksa Doğalgaz’ın Oldu | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

Altın Vana Ödülü Aksa Doğalgaz’ın Oldu | Enerji ve Maden Dergisi

12 Ekim 2017
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

Aksa Doğalgaz, “Çanakkale İli Merkez İlçe, Neolitik Çağdan Demir Çağı Sonuna Kadar Arkeolojik Yüzey Araştırması”na sağladığı destekle bu yılki Altın Vana Ödülü’ne layık görüldü.

Sıcak evler, nefes alan şehirler felsefesiyle Türkiye’nin dört köşesine doğal gaz ulaştıran Aksa Doğalgaz, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmalarına devam ediyor.

Aksa Doğalgaz, 10 – 11 Ekim tarihlerinde Antalya’da gerçekleşen 8. Türkiye Enerji Zirvesi kapsamında düzenlenen Altın Vana Ödülleri’nde “Çanakkale İli Merkez İlçe, Neolitik Çağdan Demir Çağı Sonuna Kadar Arkeolojik Yüzey Araştırması” projesine sağladığı destekle Altın Vana Ödülü’nü almaya hak kazandı. Aksa Doğalgaz, Kültür ve Turizm Bakanlığı adına Çanakkale İl Kültür Turizm Müdürlüğü ile Aksa Çanakkale Doğalgaz Dağıtım A.Ş. arasında yapılan anlaşma kapsamında; Yrd. Doç. Dr. Derya Yılmaz başkanlığında gerçekleşen arkeolojik araştırmaya ana sponsor olarak destek veriyor. 2016 yılı Eylül ayında başlayan araştırma, 2018 yılında da devam edecek.

“Can Yoldaşı” ile 2016’da da Altın Vana Kazanmıştı

Aksa Doğalgaz, Türkiye’de sayısı sekiz milyonu aşan engelli vatandaşın yaşadığı bilinciyle; derdini anlatmakta güçlük çekebilecek, özellikle görme ve işitme engelli abonelerinin, faaliyet alanında yaşayabileceği problemleri ortadan kaldırmak ve yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla 2015 yılında “Can Yoldaşı” projesini hayata geçirdi. Can Yoldaşı projesi kapsamında Aksa Doğalgaz’ın abone sistemine engelli olduğuna dair kayıt yaptıranlar, Doğal Gaz Acil 187 Hattı’nı ve 444 4 187 No’lu Çözüm Merkezi’ni aradığında sistem, çağrının engelli bir aboneden geldiğini otomatik olarak gösteriyor ve çağrı merkezinde bulunan görevli de engelli abonenin talebini anlatmasını beklemeden, doğal gaz acil ekiplerini olay yerine yönlendiriyor. Böylece tehlike anında yalnız olan engelli abonelere en kısa zamanda ulaşıp, olası tehlikeleri en aza indirebilen Aksa Doğalgaz, sektöründe ilk olan bu projeyle 2016 yılında Altın Vana Ödülü’ne layık görüldü.

Comments are closed.

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri