Son Haberler

Anahtar teslim hastane projeleri için ACENDIS

Anahtar teslim hastane projelerine imza atan ACENDIS Türkiye 2015’te insan kaynağı olarak %60 büyüdü.

acendis_logoAnahtar teslim hastane projelerine imza atan ACENDIS, Türkiye’de bütün medikal çözümleri bünyesinde barındıran tek firma olarak büyümeye devam ediyor. ACENDIS Satış & Servis Genel Müdürü Gürkan Köroğlu, 2015 yılında, önceki yıla oranla, insan kaynağı olarak yüzde 60 büyüdüklerini açıkladı.

Sağlık Sistemlerinde Arz ve Talep Modelleri Değişti

Sağlık sistemlerinde arz ve talep modellerinin değiştiğine değinen Gürkan Köroğlu şunları söyledi: “ACENDIS olarak planlamadan uygulamaya etkin hastane proje yönetimi anlayışını benimsemekteyiz. Genellikle, özel klinik ve hastanelerin yeni inşaat projelerinin planlama sürecinin ilk aşamalarına müşterilerimiz tarafından dahil ediliyoruz. Böylece tüm proje boyunca müşterilerimizin isteklerini göz önünde bulundurabiliyoruz.”

Köroğlu, ‘Anahtar Teslim’ projeler olarak adlandırdıkları projelerinde bir hastanenin A’dan Z’ye medikal projelendirmesini, teknoloji planlamasını cihazların satın alınmasını, lojistiğini, kurulumunu, kullanıcı eğitimlerini ve satış sonrası teknik servis desteğini, yurtdışı kaynaklı finansman çözümleri ile desteklediklerini belirtti. Köroğlu, tüm bu süreçlerde müşteri memnuniyetinin en önemli kriterleri olduğunu ifade etti.

Gürkan Köroğlu şöyle devam etti: “Son 20 yılda sağlık sistemlerinde önemli değişimlerin yaşandığını, sağlık sistemlerindeki arz ve talep modellerinin değiştiğini ve hastane yatırımlarının bu yönde iyileştirildiğini görüyoruz. Hastane mimarisinden tıbbi cihaz seçimine, ergonomik ve kaliteli seçimler, hizmet prensipleri olarak benimsenmekteler. Biz de prestijli projelere imza atmış bir kurum olarak en yeni teknolojileri ve güncel çözümleri sağlık sektörünün hizmetine sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Yatırımın Yeni Adresi Afrika Ülkeleri

Yatırımcıların batı ülkeleri yerine Afrika ülkelerini tercih etmeye başladığını ifade eden Köroğlu, “Uluslararası hastane yatırımcıları Batı ülkeleri yerine Afrika ülkelerini tercih etmeye başladı. Yatırımlarını Ortadoğu ve Afrika’daki hastane projelerine yapan Türk inşaat firmaları da yaptıkları yatırımlar ile ülkemize ciddi katma değer sağlamaktalar. ACENDIS olarak bu pazarlarda faaliyet gösteren inşaat firmalarımızın, hastane projelerinde çözüm ortağı olarak daha çok yer almak ve deneyimlerimizi paylaşmak istiyoruz.

ACENDIS, Türkiye’de bütün medikal çözümleri bünyesinde barındıran tek firma… Bir hastanenin inşaatında, mimari ve fonksiyonel ihtiyaç programının değerlendirilmesi ile tıbbi ekipmanlara göre özellik içeren alanların yapısal özelliklerinin belirlenmesini de içeren tek elden sunduğumuz, satın alma ve servis hizmetlerini de kapsayan bütün çözümlerimiz ile benzeri olmayan bir hizmet veriyoruz. Bu özelliğimiz ile de dünya markaları arasında yer almak istiyoruz. Irak, Gana, Nijerya ve Jibuti’de hali hazırda devam eden projelerimize, yakın zamanda faaliyete girecek İran projemizi ilave edeceğiz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu