Son Haberler

ANKOMAK 2016 KAPILARINI AÇTI

Uluslararası İş Makinaları, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarı – ANKOMAK, 1 Haziran 2016’da (bugün) 21.kez kapılarını açtı.

Uluslararası İş Makinaları, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarı – ANKOMAK, 21.kez kapılarını açtı. İstanbul Fuar Merkezi, CNR Expo’da bugün başlayan ve 70 bin m2’lik alanda gerçekleşen ANKOMAK 2016’da 350 katılımcı firma yer alıyor. 5 Haziran’da sona erecek olan fuara 80 ülkeden 25.000 ziyaretçi gelmesi hedefleniyor.

Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey bünyesinde yer alan EUF – E Uluslararası Fuarcılık tarafından 2 yılda bir düzenlenen Uluslararası İş Makinaları, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarı – ANKOMAK, 5 gün boyunca sektörün nabzını tutacak.

Avrasya bölgesinde önemli bir ticari platform oluşturan fuar, ülke ekonomisinin önemli yapı taşlarından inşaat, madencilik, doğal taş ve tünelcilik makinaları sektörünü bir araya getiriyor.

ankomak_fuar

Hedef: 2023 yılında Avrupa’da birinci, dünyada ise altıncı sıraya ulaşmak…

ITE Turkey İş ve İnşaat Makinaları Grup Direktörü Nezih Çağın; “Uluslararası İş Makinaları, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarı – ANKOMAK; 32 yılı aşan geçmişiyle dünyada ve özellikle de Avrasya bölgesinde önemli bir ticari platform oluşturuyor. İnşaat sektörünün önemli yapı taşları arasında yer alan iş makineleri sektörü, her geçen gün giderek büyüyen inşaat sektörü, kentsel dönüşüm ve mega projeler ile büyüme ivmesini hızlandırıyor.

Türkiye, iş makineleri imalat sanayisinde Avrupa’nın 9. büyük ülkesi ve Çin’den ve Hindistan’dan sonra son 8 yıldır en hızlı büyüme oranına sahip ülke konumunda. Türkiye’de 45 yıldır iş makineleri imal ediliyor. İnşaat makineleri sektörü aynı zamanda ihracat konusunda da Türkiye ekonomisine katkı sağlıyor. İş makineleri sektörü, 25’i AB ülkeleri olmak üzere, 127 ülkeye ihracat yapıyor.

ANKOMAK kapsamında gerçekleşen ‘Yurtdışı Alım Heyetleri Programı’nın yaratacağı iş hacmi, yeni iş ve işbirlikleri ile sektörün Avrupa’da dördüncü, dünyada ise on birinci olan sıralamasını da yükseltmesine katkı sağlayacağı inancındayız. Gelişmişlik ve ekonomi düzeyi göstergeleri arasında yer alan iş ve inşaat makineleri ve ekipmanları sektörü, pazar büyüklüğü bakımından ülkemizin, Çin ve Hindistan sonrasında en hızlı büyüyen pazar olması ve 2023 yılında Avrupa’da birinci, dünyada ise altıncı sıraya ulaşmasını bekliyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu