Son Haberler

Ar-Ge Firmalarında Öğrencilere Staj İmkânı…

Sistem Global Danışmanlık, Ar-Ge Merkezi ve Teknopark şirketleriyle Ar-Ge odaklı çalışmalarda kariyer yapmak isteyen Temel Bilimler Fakültesi öğrencilerini bir araya getiriyor.

Sistem Global Danışmanlık, sektörün öncelikli ihtiyaçlarından biri olduğunu düşündüğü nitelikli insan gücü eksikliğine bir çözüm getirdi. Bu kapsamda Temel Bilimler Fakültesi öğrencileri ile özellikle Ar-Ge ve teknoloji alanında personel istihdamına ihtiyaç duyan sanayiyi bir araya getirecek bir platform kurdu.

Ar- Ge faaliyetlerini temel faaliyetleri olarak gören ve hedef, vizyon ve misyonlarını bu bakış açısıyla belirleyen Ar-Ge ve teknoloji firmalarının yetişmiş insan gücüne büyük ihtiyacı var. Ayrıca iş hayatında inovasyon ve araştırma geliştirme faaliyetlerinde bulunmak isteyen, kariyer planlamasını buna göre yapan pek çok genç ise hedefine ulaşamıyor. Tüm bu ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak Sistem Global Danışmanlık, Ar-Ge Merkezi ve Teknopark şirketleriyle Ar-Ge odaklı çalışmalarda kariyer yapmak isteyen Temel Bilimler Fakültesi öğrencilerini bir araya getiriyor.

Öğrenciler 6 Bine Yakın Firmada Staj İmkânına Kavuşacak

Türkiye’nin en değerli şirketlerinin 900’den fazla Ar-Ge Merkezi ile Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde faaliyette bulunan 6 bine yakın firmada Temel Bilimler Fakültesi öğrencilerinin stajyer olarak çalışma imkânına kavuşacağı bu sosyal sorumluluk projesi ile gençlerin iş hayatına etkin katılımının sağlanacağı düşünülüyor.

İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Gaziantep ve Adana olmak üzere pek çok ildeki üniversitelerin Kariyer Merkezleri aracılığıyla ulaşılan öğrencileri okudukları bölüm ve staj yapmak istedikleri şehre göre firmalara yönlendiren (http://www.sistemglobal.com.tr/stajplatformu.html) online platform sayesinde bugünün stajyerleri yarının çalışanları olabilecek!

Nitelikli Personel İstihdamına Katkı!

Sistem Global’in web sitesi üzerinden alınacak başvurular, değerlendirilmesi amacıyla Ar-Ge ve Tasarım Merkezi birimi olan ve Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde faaliyetteki şirketlere sunulacak.

Sistem Global Danışmanlık CEO’su Hüseyin Karslıoğlu, Ar-Ge ve Tasarım Merkezi kurma kadar önemli bir başka konunun insan kaynağı yaratmak olduğunu söyleyerek, “Bugün Türkiye genelinde 43 ilde, 39 farklı sektörde 900 Ar-Ge merkezi faaliyet gösteriyor. Ar-Ge merkezi belgesine sahip işletmelerde yaklaşık 48 bin Ar-Ge personeli istihdam ediliyor. Bir yandan da Temel Bilimler öğrenimi görüp, Ar-Ge ve teknoloji firmalarının içinde kariyer planları yapmak isteyen birçok genç bulunuyor. Biz şirketlerin bu yöndeki ihtiyacının farkındayız. Gençlerin de heyecanını ve nabzını tutuyoruz. Her iki kesimi buluşturacak yeni bir ara yüz olarak istihdama katkı yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ar-Ge Merkezlerine temel bilimler mezunu personel istihdam ettiklerinde nakit desteği sağlaması bu işin devlet nezdinde de oldukça önemsendiğini gösteriyor.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu