Son Haberler

ARÇELİK’TEN SU TASARRUFUNA ÖNEMLİ KATKI

Arçelik A.Ş. 2014 yılından itibaren Geri Dönüşüm ile 2 milyon hanenin günlük su tüketimi kadar tasarruf sağladı.

Arçelik A.Ş.’nin AEEE işleme tesislerinde 2014 yılından itibaren, eski teknolojiye sahip çamaşır makinesi ile bulaşık makinesi geri dönüştürülmesi ve eski ürünlerin yenileri ile yer değiştirmesi ile toplamda 1,85 milyon ton su tasarrufu sağlandı. Bu miktar, yaklaşık 2 milyon hanenin günlük su tüketimine eşdeğerdir.

camasir_makinesi

Yurt içi üretim işletmelerinde son 5 yılda 774 bin ton su tasarrufu

Ayrıca Arçelik, yurtiçi üretim işletmelerinde gerçekleştirdiği projelerle son 5 yılda 774 bin ton su tasarrufu sağladı, bu miktar da yaklaşık 1 milyon hanenin günlük su tüketimine eşdeğerdir.

Arçelik A.Ş. bu alandaki çalışmalarını yönlendirirken “2030 yılı Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri” arasında yer alan 6. hedef olan ‘temiz su’ konusuna büyük önem veriyor. Bu hedefler doğrultusunda kirliliği azaltma, su geri kazanımını artırma ve suyun yeniden kullanımı, su tüketim verimliliğinin artırılması ve su kıtlığına yönelik sürdürülebilir su temini ile entegre su yönetimi konularına odaklanılıyor.

‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’

‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’ vizyonuna paralel olarak çalışmalarını sürdüren Arçelik A.Ş. 22 Mart Dünya Su Günü’nde çevre dostu ürünleri ve verimli üretim süreçleriyle su tasarrufuna dikkat çekiyor.

“Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın” vizyonuyla hareket eden Arçelik A.Ş. tüm üretim süreçlerinde çevrenin ve doğal kaynakların korunmasına yönelik çalışarak sürdürülebilir bir geleceğin oluşturulmasına katkı sağlıyor. Tüketicilerin yaşam standardını artıran, yüksek enerji ve su verimliliğine sahip, dünyada öncü ürünler geliştirmeye devam eden Arçelik A.Ş. 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla su tasarrufunun önemine dikkat çekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu