Son Haberler

ARNAVUTKÖY YABANCI YATIRIMCILARIN RADARINDA

Mega projelerin etkisiyle Arnavutköy’de arsa fiyatları yüzde 50 artış gösterdi. Yabancı yatırımcılar da gözünü Arnavutköy’e çevirdi.  

Üçüncü havaalanı, üçüncü köprü gibi mega projelerin geçiş noktasında olması nedeniyle yüksek getiri potansiyeline ulaşan Arnavutköy’de son 1 yılda arsa fiyatları hızla arttı. Arsa fiyatlarının yüzde 50 artış göstermesiyle Arnavutköy, yabancı yatırımcıların da ilgi odağı oldu.

İstanbul’da yatırımcıların yeni gözdesi olan Arnavutköy yüksek getiri potansiyeli ile öne çıkarken, hızla değerlenen bölgeden arsa sahibi olmak isteyen yabancı yatırımcılar harekete geçti.

ibrahim_ozbek“Bugün alınacak bir metrekarelik bir arsa bile yarın çok değerli bir yatırıma dönüşecek”

Arnavutköy’ün önemli projelerle birlikte İstanbul’un en yeni ve dördüncü büyük ilçesi konumuna geldiğine dikkat çeken Uzman Arsa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özbek, bölgeye yabancı yatırımcıların da ilgi göstermeye başladığını belirtti.

İbrahim Özbek Arnavutköy’den bugün alınacak bir metrekarelik bir arsanın bile yarın çok değerli bir yatırıma dönüşeceğini ifade ederek, bölgeyle özellikle Suudi Arabistan, Lübnan, Katar ve Kuveyt’ten yabancı yatırımcıların ilgilendiğini aktardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu