Son Haberler

AVRASYA KENT FUARI MARKA ŞEHİRLERİ BULUŞTURACAK

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan Avrasya Kent Fuarı, 24-27 Kasım 2016 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

“Avrasya Kent Fuarı” ve “Marka Şehirler Zirvesi” 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Reed Tüyap bünyesinde gerçekleştirilecek olan Avrasya Kent – Yaşanabilir Kentler için Altyapı Çevre Düzenlemeleri Fuarı; geleceğin güvenli ve ulaşılabilir şehirlerini kurmak için Avrasya bölgesinden üst düzey karar vericilerini potansiyel yatırım projeleri ile bir araya getirerek kentsel gelişimi ön plana çıkarmayı hedefliyor.

Geleceğin Şehirleri için İmzalar Atıldı

Avrasya Kent Fuarı ile Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademi Vakfı (WALD) güçlerini “Marka Şehirler Zirvesi” için birleştirecek. Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Duman ile Reed Tüyap Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Ali Muharremoğlu Marka Şehirler Zirvesi için işbirliği protokolü imzaladı.

Marka Şehirler Zirvesi; yerel yönetimlerin temel aldığı ilkelerin geliştirilmesi amacı ile kurulmuş olan Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın (UCLG-MEWA) destekleriyle Avrasya Kent Fuarı kapsamında gerçekleşecek.

Yerel Yönetim Temsilcilerinin Buluşma Noktası

Marka Şehirler Zirvesi; başta Ankara, Konya, Kayseri, Gaziantep, Adana, Mersin, Antalya, İzmir, Manisa, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ, Edirne, Kocaeli, Afyon, Samsun ve Trabzon belediyeleri olmak üzere yurt içinden yerel yönetim temsilcilerinin ve ilgili birim temsilcilerinin yanı sıra, yurt dışından UCLG-MEWA’nın ağında yer alan İran, Irak, Ürdün, Libya, Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Fas, Cezayir, Lübnan, Filistin, Yemen, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Pakistan, Hindistan, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Kosova, Sırbistan, Bosna Hersek, Gürcistan, Ukrayna gibi hedef ülkelerdeki satın alma gücü yüksek yerel yönetim temsilcilerinin katılımları ile gerçekleşecek.

Markalaşma Yolunda Farkındalık

Avrasya Kent Fuarı ve Marka Şehirler Zirvesi; dünya genelindeki markalaşma eğilimine paralel olarak şehirlerimizin marka bilincini geliştirmek ve bu alandaki yenilikleri paylaşmak ve farkındalık yaratmak için buluşma noktası olacak.

Avrasya Kent Fuarı’nın iki gün (25-26 Kasım 2016) ev sahipliği yapacağı “Marka Şehirler Zirvesi”nde; şehirlerin markalaşma yolundaki yatırımların odağındaki pek çok proje ile ilgili görüşmeler yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu