Bakan Albayrak, Kırka Bor İşletmesinde İncelemelerde Bulundu | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

Bakan Albayrak, Kırka Bor İşletmesinde İncelemelerde Bulundu | Enerji ve Maden Dergisi

19 Ekim 2017
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde bulunan Eti Maden İşletmelerine bağlı Kırka Bor Maden İşletmesinde incelemelerde bulundu.

Eskişehir kent merkezindeki çeşitli ziyaretlerin ardından helikopterle Kırka Bor Maden İşletmesine gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, burada işletme yönetimi ile bir toplantı gerçekleştirdi.

İşletmeyi gezen Albayrak, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü Serkan Keleşer’den işletme hakkında brifing aldı.

“Bu sene büyük bor rekorunu kıralım”

Bakan Albayrak, borun önemine değindiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Dünyanın en büyük bor sahası… 300 sene, belki 400 sene dünyaya yetebilecek bor rezervine sahip. Bu sene büyük bor rekorunu kıralım. Bu yıl en büyük üretim satış rekorunu kıralım. 2018 yılında bor ile ilgili büyük bir vizyon patlatacağız inşallah. Sürpriz ama… Bunu patlattığımız zaman hem dünyaya güzel bir mesaj olur. Burada çok güzel bir alan var, rezerv var, tesis var, kadro var, insan kaynağı var. Un var, şeker var, yağ var helva artık kaymaklı mı olur? Onun en kralını yapmalıyız.”

Comments are closed.

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri