Son Haberler

BEYOĞLU MIPIM 2017’NİN GÖZDESİ OLACAK

Beyoğlu dev projelerle, Fransa’nın Cannes şehrinde 14-17 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan dünyanın en büyük ve önemli gayrimenkul fuarı olan MIPIM 2017’nin gözdesi olacak.

Beyoğlu’nda yatırım yapan BIG üyesi sektör temsilcileri Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’la birlikte MIPIM 2017 Gayrimenkul Fuarı için Fransa’ya çıkarma yapmaya hazırlanıyor. Fransa’nın Cannes şehrinde 14-17 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan dünyanın en büyük ve önemli gayrimenkul fuarı olan MIPIM 2017 öncesinde basın toplantısı düzenlendi.

Fuar öncesi düzenlenen basın toplantısına Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, fuarın Türkiye mümessili ALKAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, ALKAŞ Genel Müdürü Yonca Aközer, GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Turkishceramics – Seramik Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Kayan ve İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahyaoğlu’nun yanı sıra sektörden diğer önemli temsilciler katıldı.

“Güçlü Türkiye” Vurgusu Yapılacak

Fuarın 5’inci büyük katılımcısı olan Türkiye, 2 bin metrekarede 850 kişiyle temsil edilecek. Binlerce yatırım şirketini bir araya getirecek olan ve 500 milyar dolarlık yatırım ödeneği verilen MIPIM’de Türkiye, gayrimenkul ve mimarlık şirketleri kadar uluslararası işbirlikleri ve yatırımlarda ön plana çıkmaya kararlı şehirlerle “Güçlü Türkiye” vurgusuyla temsil edilecek. Türkiye’nin dünyaya gayrimenkul alanındaki gücünü ve fırsatlarını ortaya koyacağı fuara, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de katılarak destek verecek.

BIG Üyeleri Üçüncü Kez MIPIM’de

Sadece projelerin değil, şehirlerin de birbiri ile yarıştığı fuara, Beyoğlu Belediyesi’nin öncülüğünde, Beyoğlu Investors Group (BIG) adı altında bir araya gelen Beyoğlu’nda yatırım yapan sektör temsilcileri de üçüncü kez boy gösterecek.

BIG üyeleri geçtiğimiz yıllarda Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın önderliğinde bir araya gelerek MIPIM 2015 ve 2016 Gayrimenkul Fuarı, Dubai’de düzenlenen Cityscape Fuarı ile ITB Berlin Turizm Fuarı’na katılmış ve Beyoğlu’nun uluslararası alanda tanınan bir marka olması yönünde önemli çalışmalara imza atmıştı.

“Finalde Beyoğlu kazanıyor”

Hilton Otel’de gerçekleştirilen toplantıda konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Yabancılar Beyoğlu’ndaki bütün projelere büyük ilgi gösteriyor. Tarlabaşı ve Piyalepaşa projeleri gerçekten nitelikli ve şuan başlamış yürüyen projelerdir. Her ikisi de katıldığı tüm yabancı fuarlarda karşılığını alıyor. Finalde de Beyoğlu kazanıyor.” dedi.

Başkan Demircan, yabancıların Beyoğlu’ndaki bütün projelere büyük ilgi gösterdiğini belirterek, “Tarlabaşı ve Piyalepaşa projeleri gerçekten nitelikli ve şuan başlamış yürüyen projelerdir. Biraz daha somuta dönmüş, insanlara kendilerini daha rahat algılatabiliyorlar. İkisinden de çok gurur duyuyoruz. Beyoğlu’nu da dinamik tutuyor. Her ikisi de fuara katılıyor ve tüm yabancı fuarlarda karşılığını alıyor. Projeler Beyoğlu’nun tanıtımına iyi bir katkı sunuyor. Ortak bir maket üzerinden tanıtımlarımızı gerçekleştiriyoruz. O da bütün projeleri bir araya toplamayı ve Beyoğlu’na bütün bir fotoğraf vermenin imkânını bize sağlıyor. Dolayısıyla projeleri etiketleme, tüketicilerin veya finansörün karşısına tek bir vücut olarak çıkartma fırsatı veriyor. Sonuçta bizim stant geçen sene oradan en ilgi çeken stantların başındaydı. Bu sene biraz daha ilgi çekici, çünkü maketimizi biraz daha zenginleştirdik. İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı’nı ön plana çıkartan argümanlar geliştirerek maketi büyüttük. O büyüklük içerisinde daha ilgi çekici bir yer olacağını düşünüyorum. Bütün bunların sonucunda, Finalde Beyoğlu kazanıyor.” dedi.

“Piyalepaşa ve Tarlabaşı projeleri hayatı değiştiriyor”

“Piyalepaşa projesinin 2018 yılında teslimatı yapılacak, Tarlabaşı projesi Nisan ayında ilk teslimlerini yapacak.” diyen Başkan Demircan, “Bundan sonra orası hep üzerine koyarak gidecek. İkisi de hayatı değiştiriyor. Biri Tarlabaşı’nın o kötü görüntüsüne yeni bir soluk getiriyor. Oradan Beyoğlu İstiklal Caddesi dâhil çok güzel bir etki yaratacak. Piyalepaşa projesi de açıkçası yeni bir mahalle kuruyor. Hacı Hüsrev gidiyor yeni bir yer geliyor. Alışverişi, ticareti ve yeni konutlarıyla çekim alanı ve şehrin merkezinde çok yaşanabilecek bir yer. Çevresinde çok güzel gelişmeler oluyor. Dolapdere İstanbul içerisinde özel bir hat oluşturdu. Kentsel dönüşüm projeleri ve kültür merkezleriyle nereden nereye… Dolapdere neydi ne oldu. Gerçekten her gün oradayım ben bile şaşırıyorum. Çok güzel bir dinamizm var, mutluyuz.” diye konuştu.

Türkiye Yatırımcılar İçin Kazançlı Bir Ülke

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun da, “MIPIM’in dünyadaki gayrimenkul yatırımcılarının kendilerini ve ülkelerini tanıtma fırsatı buldukları bir fuar olduğunu belirterek, “Dolayısıyla Türkiye de bu fuara katılıyor, geçmiş yıllarda da katılmıştı. Özellikle son gelişmeleri, terör olaylarını dikkate aldığımızda Türkiye için bu fuar önemli. Çünkü Türkiye hakkındaki olumsuz algıların giderilmesi, Türkiye’nin güvenli bir ülke olduğu, yatırımcılar için kazançlı bir ülke olduğu algısının oluşturulması lazım. O yüzden bu fuar önemli.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu