Son Haberler

BICES 2015 ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLADI

Pekin 13. Uluslararası İnşaat Makineleri Fuarı ve Semineri ziyaretçilerini ağırladı.

Çin’in Makine Bakanlığı tarafından 1989 yılında resmi olarak başlatılan Pekin 13. Uluslararası İnşaat Makineleri Fuarı ve Semineri (BICES 2015); 30 ülkeden 1000 katılımcı firma ile 100 farklı ülkeden 100.000’den fazla ziyaretçiyi ağırladı.

150.000 m2’lik yeni fuar alanı ile ziyaretçileri karşılayan BİCES 2015’e 2009 yılından beri destek veren İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) de fuarda yerini aldı.

Çin ekonomisindeki yavaşlamanın da etkisiyle bir önceki fuara göre küçülme gözlenen organizasyonda, yeni fuar alanının daha modern bir yapıda olması ve şehir merkezine yakınlığı nedeni ile ziyaretçi kalitesinde bir artma olduğu görüldü.

Tüm ‘müteahhitlik firmaları‘nın Pekin’de bir merkezinin olması, büyük bir etkinlik olarak anılan fuarın ziyaretçi sayısının bundan sonraki dönemde olumlu yönde etkileneceği öngörüldü.

Sektörü bu fuarda tanıtma fırsatı yakalayan İMDER’in, özellikle Türkiye’de yan sanayi konusunda iş birliği yapmak isteyen firmaların fazla olduğunu bu fuarda gözlemleme fırsatı bulduğu belirtildi.

Kiralama Zirvesi’nin Tanıtımı Yapıldı

Öte yandan fuardan bir gün önce 21 Eylül 2015 Pazartesi günü düzenlenen ve KHL tarafından organize edilen IRCA – International Rental Conference Asia’da, İMDER’in 13 Ekim 2015 tarihinde düzenleyeceği Kiralama Zirvesi’nin tanıtımı da yapıldı.

Fuarın en önemli etkinliklerinden biri olan T50 Dünya İnşaat Makinaları Sanayi Zirvesi’nde ise dünyanın en büyük 50 iş makine üreticisi firmanın yöneticileri bir araya gelerek sektörü değerlendirme fırsatı buldu. Bu forumda öne çıkan en önemli vurgu iş makinaları sektörü için ‘sürdürülebilirlik’ kavramı oldu. Bununla birlikte İMDER yetkilileri, 10-11 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirmeyi planladıkları 2. Uluslararası İş Makinaları Kongresinin de ana temasının ‘sürdürülebilirlik’ olacağını ifade etti.

2017 yılında yapılacak olan BİCES fuarı için de İMDER’in çalışmalara şimdiden başlayarak, bir Türk Pavilyonu açmayı hedeflediği kaydedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu