BİRLEŞİK ISI VE GÜÇ SİSTEMLERİ | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

BİRLEŞİK ISI VE GÜÇ SİSTEMLERİ | Enerji ve Maden Dergisi

19 Aralık 2016
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

Aksa Jeneratör’ün elektrik enerjisi ile birlikte ısıtma ve soğutma ihtiyacına cevap veren kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri, yüzde 90’a varan enerji verimliliği sağlarken enerji maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı oluyor.

Artan nüfus ve buna paralel olarak artan enerji ihtiyacını karşılamak için çok daha fazla tüketime ihtiyaç duyuluyor. Bu durum karşısında enerji tüketiminin en fazla olduğu endüstriyel ve sosyal tesisler için enerji verimliliği hem çevre hem de tesis için artık hiç olmadığı kadar önemli.

Dönemsel ve sürekli enerji ihtiyacına cevap veren Aksa Jeneratör; enerjinin, hem elektrik hem ısı formlarında, aynı sistemden üretilmesine olanak sağlayan kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri ile sektörlere alternatif çözüm sunuyor.

Tek bir yakıt girdisi ile birden fazla enerji türünün eş zamanlı olarak üretilmesini sağlayan birleşik ısı ve güç sistemleri, enerji verimliliği yüksek ve çevre dostu sistemler kurarak enerji ihtiyaçlarına alternatif çözüm arayan endüstriyel ve sosyal tesislerin odağında yer alıyor. Aksa Jeneratör’ün elektrik enerjisi ile birlikte ısıtma ve soğutma ihtiyacına cevap veren kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri, yüzde 90’a varan enerji verimliliği sağlarken enerji maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı oluyor.

Yüksek Verim ve Kesintisiz Çalışma

Elektrik üretirken aynı zamanda ihtiyaca bağlı olarak sıcak su, buhar, sıcak gaz, kızgın yağ veya soğuk su üretme imkân sağlayan sistem; geniş ürün yelpazesiyle konut, ticari ve endüstriyel alandaki enerji tüketicilerine cevap veriyor. Özellikle buhar ihtiyacı olan tekstil fabrikaları, ısıtma ve soğutma ihtiyacı olan fabrikalar, hastaneler, büyük konut projeleri, plazalar, oteller, havalimanları gibi tesislere kurulan Kojenerasyon ve Trijenerasyon Sistemleri en uygun yakıtla, en yüksek verimde ve kesintisiz çalışma koşullarına göre tasarlanıyor.

Kullanılabilir elektrik ve ısının aynı tesiste birlikte üretilebilmesine olanak veren sistemleri hakkında bilgi veren Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker; “Aksa Jeneratör olarak işletmelere kurduğumuz sistem ile tek kaynaktan elektrik, ısıtma ve soğutma olmak üzere değişik formlarda enerji elde etmelerine olanak sağlıyoruz. Kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri düşük işletme maliyeti ve sürekli güvenilir çalışma özelliği ile kısa surede kendini geri ödeyen karlı bir yatırım. Bu sistem ile yüzde 85-90’a varan yüksek enerji verimliliğine ulaşılabiliyor. Düşük egzoz gazı emisyonları ve yüksek yanma verimiyle çevreyle dost olan bu sistemler, tesislerde enerji maliyetlerinin de düşürülmesine yardımcı oluyor.” dedi.

Aksa Jeneratör Kojenerasyon ve Trijenerasyon Sistemleri doğal gaz başta olmak üzere propan, mazot, çöp gazı, biyogaz gibi yakıtlarla çalışarak kesintisiz, kaliteli ve yüksek verimde enerji üretimi sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir