Son Haberler

BOĞAZİÇİ ENERJİ ZİRVESİ: “ENERJİNİN KALBİ”

Boğaziçi Enerji Zirvesi: “Enerjinin Kalbi” 7 Kasım 2015 tarihinde Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleştirilecek.

Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü ve IEEE Öğrenci Kolu tarafından geçtiğimiz senelerde “Enerji Günleri” ismiyle gerçekleştirilen organizasyon bu yıldan itibaren genişletilmiş kapsamı ve yenilenmiş vizyonuyla “Boğaziçi Enerji Zirvesi” adı altında yürütülecek.

Dünyada ve Türkiye’de enerji alanında fark yaratan öncü firmaları, Türkiye’nin enerji politikalarına yön veren isimleri, ülkemizin en iyi üniversitelerinden gelen akademisyen ve öğrencilerden oluşan 450 kişilik katılımcı kitlesini bir araya getirecek olan Zirvede enerji kullanımının dünyadaki durumu ve farklı enerji politikaları değerlendirilecek.

Gerek sanayileşmenin en temel unsuru gerekse günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olan enerjinin önemi üzerinde durulacak olan Zirvede ayrıca enerji alanındaki yenilikçi çalışmalar ve projeler tanıtılacak, desteklenecek.

Yenilenebilir Enerji, Fosil Yakıtlar, Nükleer Enerji, Kaya Gazı, Enerji Dünyasında Girişimcilik, Akıllı Kentler, Geleceğin Enerji Projeleri, Sürdürülebilir Yeşil Binalar, Enerji Verimliliği gibi pek çok konunun masaya yatırılacağı Zirvede, enerji tüm boyutlarıyla ve objektif bir bakış açısıyla ele alınacak.

Önemli konukların ağırlanacağı Zirveye, Dünya Enerji Ekonomisi Derneği Başkanı Gürkan Kumbaroğlu, Solarbaba Platformu’nun Kurucusu Ateş Uğurel, EnerjiSA İş Geliştirme Süreç Müdürü İbrahim Erden, T-Dinamik Genel Müdürü Doç. Dr. Mustafa Tırıs, SOCAR CEO’su Kenan Yavuz, IBM İş Geliştirme Yöneticisi Bülent Ekuklu, Naturelgaz CEO’su Kanat Emiroğlu, MİLRES Proje Uzmanı Onur Kanyılmaz, ÇEDBİK ve TURKECO Kurucusu Dr. Duygu Erten, Schneider Electric Enerji Verimliliği Danışmanı Mahmut Dede gibi isimler katılacak…

Türkiye’nin dört bir yanından tüm katılımcılara açık olan ve sınırlı kontenjan bulunan Zirveye kayıt ücretsiz olacak.

Boğaziçi Enerji Zirvesi 2015 İletişim Bilgileri

Yer: Boğaziçi Üniversitesi Uçaksavar Kampusu – Garanti Kültür Merkezi, Ayhan Şahenk Salonu

Tarih: 7 Kasım 2015 / Saat: 09.00

Facebook Event Sayfası: https://www.facebook.com/events/111824079159537/

Bilgi ve Kayıt: http://buecieee.com/enerjizirvesi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu