Son Haberler

BÖLGESEL PETROL VE DOĞAL GAZ ZİRVESİ

GREAT kampanyası kapsamında Bölgesel Petrol ve Doğal Gaz Zirvesi, 1 Mart 2016 tarihinde Çırağan Sarayı’nda düzenlenecek.

Türkiye ve Birleşik Krallık arasındaki ticaret ve yatırım ilişkilerini geliştirmek amacıyla Mart 2013’den bu yana yürütülen GREAT kampanyası kapsamında Bölgesel Petrol ve Doğal Gaz Zirvesi, 1 Mart 2016 tarihinde İstanbul Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilecek.

Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Birleşik Krallık’tan üst düzey yetkililerin ve sektör temsilcilerinin katılacağı zirvede enerjide önümüzdeki dönem stratejileri ve fırsatlar masaya yatırılacak.

Zirveye katılacak üst düzey yetkililer, sektör temsilcileri ve bu ülkelerde faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası petrol şirketleri paydaşlarla bir araya gelerek mevcut konjonktür, önümüzdeki dönem stratejileri ve fırsatlarını tartışacak. Ayrıca çok sayıda enerji şirketinin üst düzey yöneticileri de zirvede bulunacak.

Zirvede aynı zamanda Türkiye, Azerbaycan ve Kazakistan’daki fırsatların paylaşılması ve bölgedeki projelerin ortaklaşa bir şekilde kazanılması için Birleşik Krallık-Türkiye ortaklıklarının kurulması konularının da tartışılması hedefleniyor.

Zirve Bir Gün Sürecek

Bir gün sürecek zirvede, açılış konuşmalarının ardından tematik paneller ve yuvarlak masa toplantıları düzenlenecek. Küresel enerji güvenliği; Türkiye’nin ve Hazar Bölgesi’nin rolü, Türkiye ve Hazar bölgesindeki petrol ve gaz sektöründeki yatırımlar, operasyonlar, mevcut durum ve geleceğe yönelik planlar masaya yatırılacak.

Zirvede ayrıca network çalışmaları için B2B oturumu ve Birleşik Krallık şirketlerinin ürünlerini ve hizmetlerini sunacağı bir sergi alanı da olacak.

GREAT Kampanyası

GREAT Kampanyası, 2012 yılından bu yana Birleşik Krallık’ın finans, teknoloji, turizm, eğitim, sanat, spor ve enerji de dâhil olmak üzere pek çok alanda sunduğu cazip ticaret ve yatırım olanaklarını tüm dünyaya duyuruyor. GREAT kampanyası kapsamında, Birleşik Krallık ve Türkiye arasında söz konusu alanlardaki var olan ilişkilerin güçlendirilmesi ve yeni bağlantıların karşılıklı olarak geliştirilmesi için Türkiye’de de 2013 yılından bu yana yoğun faaliyette bulunuluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu