Son Haberler

Bosch ile Doğa Dostu Teknolojiler

Bosch, “Doğa Dostu Teknoloji” yaklaşımı ile yüksek enerji ve su tasarruflu ürünlerin geliştirilmesinde öncü rolünü sürdürüyor.

Bosch, enerji ve su tasarruflu ürünleri ile doğayı koruyor, ev ve ülke ekonomisine katkı sağlıyor. “Yaşam için Teknoloji” söylemini geliştirdiği bütün ürünlerde uygulayan Bosch Ev Aletleri, tüketicilerin hayatını kolaylaştırırken aynı zamanda verimlilik sağlayan ürünleriyle doğal kaynakları koruyor. Bosch Ev Aletleri’nin modern teknolojiler sunan tasarruflu ürünleri ev ve ülke ekonomisine katkı sağlıyor.

“Yaşam İçin Teknoloji” söylemiyle sürdürülebilir bir yaşamı destekleyen şirketler arasında yer alan Bosch, “Doğa Dostu Teknoloji” yaklaşımı ile yüksek enerji ve su tasarruflu ürünlerin geliştirilmesinde öncü rolünü sürdürüyor. Enerji kullanımında ve su sarfiyatında verimli, doğayı koruyan ürünler geliştirerek ev ve ülke ekonomisine önemli katkılar sunuyor.

Bosch ürünleri geri dönüşümlü malzemeler kullanılarak üretiliyor

Tüm Bosch ürünleri, daha az enerji ve su tüketecek şekilde tasarlanıp, geri dönüşümlü malzemeler kullanılarak üretiliyor. Bosch’un patent kayıtlarının yüzde 40’ı ve Ar-Ge bütçesinin yüzde 45’i, doğal kaynakların verimli kullanımını ve çevrenin korunmasını hedefleyen teknolojilerden oluşuyor. Bosch ürünleri, 16 yıl öncesine göre, %50’e kadar daha az su ve %82’ye kadar daha az elektrik tüketiyor. Ayrıca, ürünlerin olabilecek en verimli şekilde paketlenmesiyle CO2 emisyonu azaltılırken toplanan ürün atıklarından ise %92 oranında geri dönüşüm sağlanıyor.

Bosch Ev Aletleri’nin en verimli ürünlerinin başında buzdolapları, ütüler, elektrikli süpürgeler ve çamaşır makineleri geliyor. Bu tasarruflu ürünlerin yaygınlaşması, doğayı koruma, su ve enerji verimliliğinin artması için büyük farklar yaratma potansiyeline sahip. Örneğin, Türkiye’deki 15 milyon buzdolabının, A+++ enerji sınıfı bir buzdolabı ile değiştirilmesi, %60 oranında tasarruf sağlıyor.

Enerji verimliliği için ipuçları

Geliştirdiği inovatif ve özgün teknolojilerle, önemli miktarlarda verimlilik sağlayan ev aletleri sunan Bosch, günlük hayatımızda kolayca uygulayabileceğimiz ipuçlarıyla değerli doğal kaynakların korunmasına yardımcı oluyor:

-Bulaşık makineleri bir yıkamada ortalama 10-14 litre su kullanmalı. “Yarım yük” gibi çevre dostu programlar bu miktardan bile az bir su ve düşük elektrik kullanımına olanak veriyor.

-Fırın çalışırken kapağı sık sık açıp kapatmak, daha çok enerji harcanmasına sebep olur.

Enerji tasarrufu için uzun pişirme sürelerinde pişirme süresi bitiminden 10 dakika önce cihazı kapatabilir ve yiyeceği kalan sıcaklıkla pişirebilirsiniz.

-Koyu renkli, siyah cilalı veya emaye kaplama kek kalıpları kullanmanız, fırının sıcaklığını en iyi şekilde değerlendirir ve enerji tasarrufu sağlar.

-Dondurulmuş gıdaları, çözdürmek için buzdolabına koymak elektrik tasarrufu sağlar çünkü çözülme süresince buzdolabı sıcaklığı düşer.

-Sıcak yemekleri ise asla buzdolabına sıcakken yerleştirmeyin.

-Çamaşır yıkarken fazla deterjan kullanırsanız durulama süresini gereksiz bir şekilde uzatmış olursunuz. Bu da daha fazla su ve elektrik kullanımına yol açar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu