Son Haberler

BREXIT KARARI GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ İÇİN FIRSAT OLABİLİR

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, sürecin ilerlemesi ile birlikte Brexit kararının olumlu etkilerinin özellikle gayrimenkul sektöründe görülmeye başlayacağını söyledi.

Avrupa Birliği’nde (AB) kalıp kalmama oylamasının ardında çıkan BREXİT kararı, kısa ve uzun vadede para piyasalarını etkileyecek bir karar. Referandumdan çıkan sonuçla para piyasalarında yaşanan dalgalanma inşaat sektörünü de etkiliyor. Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, BREXİT kararının ardından sektörde sarsıntıya neden olacağını ancak ilerleyen süreçte piyasanın yine kendini toparlayacağını söyledi.

Hamit Demir: “İngiltere’nin BREXİT kararı kısa vadede finansal piyasalarda dalgalanmaya sebep oldu. Hatta bu süreçte Türkiye’nin BREXİT kararı sonrası stratejik ve ticari bir kaybı olacağını hiç düşünmüyorum. Öte yandan Döviz ve altın şu anda çıkış trendine girmesi olağandır. Ancak bu çıkış trendi ilerleyen süreçte biteceğini ön görüyorum. Diğer taraftan Merkez Bankası’nın faiz indirimini BREXİT kararının gölgesinde kalmıştır. Süreç biraz ilerledikten sonra MB’nin bu indiriminin olumlu etkilerini özellikle gayrimenkul sektöründe hissetmeye başlayacağız.

Türkiye’de ve dünyada gayrimenkulün her dönemde güvenli liman olduğuna dikkat çeken Hamit Demir, şöyle devam etti:. “İngiltere’nin BREXİT kararı kısa vadede finansal piyasalarda dalgalanmaya sebep oldu. Hatta bu süreçte Türkiye’nin BREXİT kararı sonrası stratejik ve ticari bir kaybı olacağını hiç düşünmüyorum Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkelerin başında gelen İngiltere ile aramızda yeni ticari anlaşmalar gündeme gelecektir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu