Son Haberler

ÇELİK DIŞ TİCARET DERNEĞİ KURULDU

Çelik ürünleri ithal ve ihraç eden iş adamları, Çelik Dış Ticaret Derneği çatısı altında bir araya geldi. Derneğin ilk Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Çelik ürünleri ithal ve ihraç eden iş adamları, Çelik Dış Ticaret Derneği çatısı altında bir araya geldi. Sektörel güç birliği hedefiyle kurulan Derneğin ilk Genel Kurul toplantısında Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri de belirlendi.

Merkezi İstanbul olan Çelik Dış Ticaret Derneği; demir-çelik ürünlerinin iç ve dış ticaretinin geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile kuruldu.

Dernek temel olarak çelik ürünleri ithal, ihraç eden firmalar ve iş adamlarından oluşan üyeleri arasında mesleki ve teknik işbirliğinin güçlendirilmesi, sektör firmalarına yönelik bilgilendirmeler yapılması, eğitim çalışmaları yürütülmesi, sektörde yaşanan sorunlara çözümler üretilmesi ve ilgili kurumlarla paylaşılması gibi konularda faaliyet gösterecek.

“Sorunların aşılmasında güç birliği yapmak giderek daha da önemli hale geliyor”

Çelik Dış Ticaret Derneği’nin ilk Genel Kurul Toplantısı, Çelik İhracatçıları Birliği tarafından kurulan MATİL A.Ş.’nin İTÜ Ayazağa Yerleşkesindeki merkezinde gerçekleştirildi. ÇİB Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci ve çelik sektöründe faaliyet gösteren firmaların yöneticilerinden önemli isimler Derneğin Yönetim Kurulu’nda yer aldılar.

Çelik Dış Ticaret Derneği Yönetim Kurulu’na seçilen ÇİB Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci, derneğin kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında şunları söyledi: “Çelik Dış Ticaret Derneği’nin kuruluşu ile çelik sektörümüzün ihtiyaç duyduğu önemli bir oluşumu hayata geçirmiş bulunuyoruz. Sektörel işbirliği ve dayanışmayı artırmak, çelik sektörümüzün menfaatleri yönünde çalışmak ve fikir alışverişi yapmak üzere bir araya geldik. Çelik sektörünün yapısal sorunları yanında ihracatta karşı karşıya olduğumuz sorunların aşılmasında güç birliği yapmak giderek daha da önemli hale geliyor. Sorunların aşılması ve yeni fikirlerin üretilmesi anlamında Ortak Akıl ile hareket etmenin gerekliliğine inanıyoruz. Çelik Dış Ticaret Derneği olarak Ortak Aklın geliştirilmesi için üyelerimizle yakın işbirliğinde bulunmak hedefindeyiz. Çelik sektörü ve ihracatına katkı sağlayacak çalışmalar yürütmek üzere bir araya geldiğimiz Çelik Dış Ticaret Derneği’nin sektörümüz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Çelik Dış Ticaret Derneği Yönetim Kurulu

Asıl Üyeler: Namık Kemal EKİNCİ, Soner EKER, Mehmet ÇAKMUR, Asuman GÜRSOY, Okan BAHŞİŞ, Yalçın ERTAN, Gökalp BÜYÜKBEKTAŞ, Mehmet Murat ÖZKARAKAŞ, Mehmet Emre EYÜBOĞLU.

Yedek Üyeler: Emine AKSU, Kemal Sena ÖĞÜT, Siyami KIRCA, İpek DEMİRCİ, Osman TUFAN, Mustafa MOLLAOĞLU, Şükrü ÇELİK, Emrah UĞURSAL, Lütfi İLHAN

Denetleme Kurulu Asıl ve Yedek Üyeler

DENETLEME ASIL DENETLEME YEDEK
Şaban Kemal SARAÇ Orhan Demirhan EKİNCİ
Çetin KAYA Pelin GEZİCİOĞLU
Ahmet Rauf MOLLAOĞLU İnanç HÜRTÜRK

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu