Son Haberler

ÇELSAN ANKOMAK’A KATILDI

Çelsan Çelik Halat Sanayi ve Ticaret A.Ş. sanayide 100 yıllık geçmişiyle 1-5 Haziran 2016 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi, CNR Expo’da organize edilen Ankomak – 21. Uluslararası İş Makinaları, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarı’na katıldı.

ANKOMAK 2016 – 21. Uluslararası İş Makinaları, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarı bu yıl 1-5 Haziran tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi, CNR Expo’da gerçekleşti. Fuara katılan önemli firmalardan biri de 100 yıllık sanayi geçmişini ANKOMAK’a taşıyan Çelsan Çelik Halat Sanayi ve Ticaret A.Ş. oldu.

Gerçekleştiği yıllarda inşaat sektörü temsilcilerini bir araya getiren ANKOMAK’ta 1000’den fazla marka temsil edildi. Avrasya bölgesinin en etkili uluslararası platformu olma niteliği taşıyan ANKOMAK’a bu yıl Ekonomi Bakanlığı ve OAİB’nin destekleriyle yurtdışı alım heyetleri de katıldı. Fuar, 35 ülkeden katılım gösteren alım heyeti ile markaların yurtdışı tanıtım faaliyetlerine de etkili şekilde fayda sağladı. Sektör temsilcilerine yeni satın alma, iş geliştirme, iş ve işbirliği fırsatları yaratılması amacıyla düzenlenen fuar, katılım gösteren tüm sektörlerin büyümesine ve ihracatlarına katkı sağlayacağını gösterdi.

john_zarbÇelsan, Kalitenin Yükseltilmesinde Öncülük Ediyor

Fuara katılan Çelsan Yönetim Kurulu Başkanı John Zarb, firmanın faaliyetleri hakkında şu bilgileri verdi: “1900’lü yılların başında İstanbul’da bir şahıs şirketi olarak kurulan firmamız; çelik halat ve bağlantı elemanlarının satışı konusunda hizmet vermektedir. 1983 yılından bu yana Çelsan Çelik Halat Sanayi ve Ticaret A.Ş. adı ile faaliyet göstermekte olan firmamızda şu anda dördüncü nesil görev yapmaktadır. Piyasanın en eski firması olarak; ürünler konusunda dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, verimliliği ve güvenliği yüksek ürünleri seçerek kalitenin yükseltilmesi konusunda piyasada öncülük yapmaktadır. Stoklarımızdaki 1 mm’den 90 mm’e kadar geniş çap ve kompozisyon aralığındaki geleneksel çelik halatlar ve yüksek kopma dayanımına sahip “HYROPE” ile Asansör, Balıkçılık, Çimento, Demir Çelik, Liman, İnşaat, Vinç, Petrol ve Maden Sanayi sektörlerine hizmet vermekteyiz.”

John Zarb, “Çelsan Çelik Halat Sanayi ve Ticaret A.Ş. vinç sektöründe özellikle teleskobik mobil vinçlerde kullanılabilen Kiswire marka “Hylift16S” çelik halatlarımızın yanı sıra Grade 80 ve Grade 100 normunda Alman menşeili JDT marka zincir, TSE ve CE belgeli örgü ve pres baskılı çelik halat sapan ve zincir sapanlar, polyester sapan, mapa kilit, kanca ve özel halat yağlarının da satışını yapmaktadır. Tüm yönetim kadrosu ve çalışanları ile müşterilerinin ihtiyaçlarını esas alarak “Kalite Yönetim Sistemi” ilkelerini içselleştirip, sürekli iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için çaba sarf eden Çelsan, çalışanlarımızın eğitim ve verimliliğini sürekli geliştirerek, hizmet kalitesinin her geçen gün arttırılmasını yolunda emin adımlar atmaktadır.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu