Son Haberler

ÇEVRE DOSTU HİBRİT TEKNOLOJİSİ ICCI’Yİ AYDINLATTI

Teksan’ın yüzde 80 daha az karbon salınımı yüzde 65 tasarruflu çevre dostu hibrit teknolojisi Enerji ve Çevre Fuarı’nda tanıtıldı.

3-5 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen ICCI 2017 bu yıl 23’üncü kez enerjinin devlerini bir araya getirdi. Türkiye enerji sektörünün nabzını tutan ICCI – 23. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nın “Enerji Sponsorluğu”nu 7’inci kez Teksan Jeneratör üstlendi.

Türkiye’nin ilk karbon nötr fuarında, karbon salınımını yüzde 80 azaltan hibrit jeneratörü ve hibrit teknoloji kullanılarak geliştirilen aydınlatma kulesi ile ilgi odağı oldu.

Trend Hibrit Teknolojiler

Enerji ihtiyacındaki artışla birlikte enerjinin sürekliliğine duyulan ihtiyaç da artıyor. Enerjimizin kesintiye uğramasına sabrımızın olmadığı zamanları yaşıyoruz. Fazla göz önünde olmasalar da elektrikler kesildiğinde varlığını en kötüsü de yokluğunu hissettiğimiz jeneratörler, güvenli ve kesintisiz enerjinin vazgeçilmezi… Jeneratör dünyasında da yenilikler peş peşe geliyor. Dizel, benzinli, doğal gazlı jeneratörlerden sonra son trend hibrit teknolojiler.

Hibrit Jeneratör, Yakıttan Yüzde 65 Tasarruf Sağlıyor

Rüzgâr ya da güneş gibi yenilenebilir enerji kaynakları ile çalışan hibrit jeneratörler, tüm dünyada yakından izleniyor. Hibrit teknolojisini Türkiye’de ilk kez geliştiren, dünyanın da sayılı şirketleri arasına giren Teksan Jeneratör, hibrit jeneratörle yakıttan yüzde 65 tasarruf sağlarken karbon salınımını da yüzde 80 azaltıyor. Farklı kullanım alanları için uygun olmakla birlikte özellikle Telekom sektörü için önemli avantajlar sağlayan hibrit jeneratör, şebeke elektriğinin olmadığı noktalarda baz istasyonlarının enerjisini garantiye alıyor.

Türkiye’nin İlk ve Tek Hibrit Aydınlatma Kulesi

Türkiye’nin ilk ve tek hibrit aydınlatma kulesini de enerji sektöründe öncü kimliği ile öne çıkan Teksan Jeneratör geliştirdi. Hibrit aydınlatma kuleleri kullanım yerinin sık yer değiştirdiği şantiye işleri, beton çalışmaları, maden, tünel, yol-köprü yapım işleri ve dış mekân etkinliklerin aydınlatılması için tercih ediliyor.

Yakıt Tüketimini Yüzde 73 Düşürüyor

Hibrit aydınlatma kulesi güneş gibi yenilenebilir enerji kaynakları ve akıllı batarya yönetim sistemi sayesinde yakıt tüketimini yüzde 73 oranında düşürüyor. Normal aydınlatma kulelerinde 6-7 saat olan motor çalışma süresini 1 saate düşüren hibrit aydınlatma kulesi sadece düşük yakıt tüketimine bağlı karbon ayak izinin azaltılması değil aynı zamanda sağladığı düşük ses emisyonu ile de çevre dostu bir ürün olarak dikkat çekiyor. Hibrit teknoloji sayesinde motorun daha az çalışmasına olanak sağlayan sistem bakım onarım ve işletim masraflarında ciddi oranda düşürürken motorun kullanım ömrünün de artmasına olanak sağlıyor.

Dizel ve Doğal Gazlı Jeneratörler de Ziyaretçilerle Buluştu

Türkiye’nin en büyük enerji ve çevre fuarı olan ICCI 2017’nin Enerji Sponsorluğunu da üstlenen Teksan Jeneratör, sektörün bu önemli buluşmasında hibrit teknolojisi ile üretilen çözümlerini sergiledi. Hibrit jeneratör ve hibrit aydınlatma kulesinin yanı sıra Teksan’ın ürün gamında önemli bir yer tutan dizel jeneratör ve doğalgazlı jeneratörler de ICCI Fuarı ziyaretçilerinin beğenisine sunuldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu