ÇEVRECİ ÜRÜNLERİ İLE TEKSAN ICCI FUARI’NDA | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

ÇEVRECİ ÜRÜNLERİ İLE TEKSAN ICCI FUARI’NDA | Enerji ve Maden Dergisi

29 Nisan 2016
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

ICCI 2016-22. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nın ‘Enerji Sponsoru’ TEKSAN oldu.

Türkiye enerji sektörünün en önemli buluşması olarak anılan ICCI 2016-22.Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’na ‘Enerji Sponsoru’ olarak katılan Teksan, TÜBİTAK işbirliği ile geliştirdiği Türkiye’nin ilk hibrit jeneratör sistemleri ile ziyaretçilerden tam not aldı. Enerji sektöründe 22 yıldır güvenilir gücün adı olan Teksan, ICCI 2016’da rüzgâr ve güneş gibi yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak yakıt tüketimini yüzde 65 oranında düşüren hibrit jeneratör sistemlerini tanıttı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve EPDK’nın desteği ile gerçekleşen ve 29 Nisan 2016 tarihinde (bugün) sona erecek olan Türkiye enerji sektörünün en önemli buluşması ICCI 2016-22.Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı bu yıl da enerji sektörünün nabzını tutuyor. Türkiye’nin ilk karbon nötr fuarı ve konferansı olarak da bilinen sektörün en çevreci etkinliğinin Enerji Sponsorluğunu geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Teksan üstlendi.

hibrit_jeneratorICCI 2016 İle Ürün ve Hizmet Tanıtımlarına Önemli Katkı

Dünyanın farklı bölgelerinden sektör profesyonellerini buluşturan ICCI 2016’nın ürün ve hizmet tanıtımlarına önemli katkılar sağladığını belirten Teksan Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Burak Başeğmezler; “Teksan olarak ürün gamımıza Ar-Ge’deki başarımızın da bir göstergesi olan Türkiye’de ilk dünyada ise sayılı olan hibrit güç sistemimizi kattık. Enerji verimli ürünlerin gündem yarattığı sektörümüzde TÜBİTAK işbirliğinde geliştirdiğimiz hibrit güç sistemlerinin önemli bir yer tutmasını bekliyoruz. Rüzgâr ve güneş gibi yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak yakıt tüketimini yüzde 65 oranında düşüren hibrit güç sistemleri çevreye duyarlı olduğu kadar ekonomik de bir yatırım olarak dikkat çekiyor. Jeneratör çalışma süresini yüzde 80’e varan oranda azaltan hibrit güç sistemleri, servis aralığının uzunluğu ve daha az teknik personel ihtiyacı ile de işletim masraflarında tasarruf avantajı sağlıyor. Isı, karbon ve gürültü emisyonunu azaltan teknik özellikleri ile de öne çıkan sistem yatırım maliyetini 1,5 yıl gibi çok kısa bir sürede çıkartıyor” dedi.

Burak Başeğmezler, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği konusunda sektörde öncü bir rol üstlenen Teksan’ın gelecek vizyonu ve hedeflerinde hibrit güç sistemlerinin önemli bir yer tuttuğunu söyleyerek bu doğrultuda Ar-Ge çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini belirtti.

Teksan’ın üstün teknolojili ürünleri Türkiye’nin en büyük enerji fuarında 10. Hall’de B107-C112 no’lu stantta ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir