Son HaberlerYazarlarımız

CHAUVİN ARNOUX CA 6116N

sge_mühendislikÇOK FONKSİYONLU TESİSAT TEST CİHAZI

Türkiye’de SGE Mühendislik tarafından temsil edilen Chauvin Arnoux, Türkiye pazarında ilerleyişini piyasaya sunduğu en yeni teknoloji cihazları ile her geçen gün arttırmaktadır. Bu cihazların en başında bulunan CA 6116N çok fonksiyonlu test cihazı yaptığı ölçümler ile işletmelerin elektriksel donanımlarının ve insan hayatının güvenliğini sağlamada bir işletmenin ihtiyacı olan en önemli cihaz olduğunu kanıtlamıştır. Günümüzdeki ‘iş kazaları‘nın artması da CA 6116N’in bir işletme için gerekliliğini ispatlamaktadır.

CA 6116N ölçüm, kayıt, raporlama ve yorumlama kabiliyeti ile eşsiz bir cihazdır. Günümüzde tesisat uygunluk kapsamında değerlendirilmesi gereken bütün ölçümleri tek başına icra eden kombine bir cihazdır.

Geniş Dahili Hafıza

CA 6116N süreklilik, izolasyon direnci, enerjisiz sistemlerde kazık çakarak topraklama direnci ölçümü, enerjili sistemlerde çevrim empedansı ölçümü, hat empedansı ölçümü, gerilim düşümü ölçümü,  seçici topraklama direnci ölçümü, kaçak akım rölelerinin testleri, akım ve kaçak akım ölçümü, diferansiyel olarak kaçak akım ölçümü, harmonik ölçümü, güç ve güç faktörü ölçümü, kısa devre akımı ölçümü, faz sırası tespiti olmak üzere bütün bu testleri yaparak, ölçüm sonuçlarını kendi geniş dahili hafızasında saklayabilir.

PC Ortamına Kolay Aktarım

USB bağlantı ara yüzü ile kayıtları PC ortamına kolaylıkla aktarabilir. Eşsiz Türkçe dil destekli yazılımı ile ölçüm sonuçlarına kendi sınır değerlerinizi belirtip otomatik rapor oluşturabilir veya ölçüm yaptığınız hatlara ait koruma elemanlarının akım değerlerini ve tiplerini yazılım içine tanıtılmış koruma elemanları tablosundan seçtiğinizde mühendisliği cihaz kendi yapar, yorumlar ve otomatik rapor oluşturur. Hatta kendi rapor şablonunuzu oluşturabilir, yaptığınız bütün test sonuçlarına ait raporu kolaylıkla kendi rapor şablonunuzdan oluşturabilirsiniz.

Zorlu Koşullarda Bile En İyi Yardımcınız

Cihaz bütün şebeke tiplerini otomatik olarak algılar (TT, TN, TNC, TNS vs.) hatta operatörüne bağlantı tipini gösterir. Bağlantıyı yaptığınız anda Faz-Nötr, Faz-Toprak ve Nötr-Toprak gerilimlerini otomatik olarak ekranda görüntüler. Cihaz 5,7 inç renkli LCD ekrana sahip olması ile en zorlu koşullarda dahi test sonuçları kolaylıkla ekranında görülebilir şekilde tasarlanmıştır. Boyundan asma kayışı ile iki el serbest şekilde çalışmanızda kolaylık sağlar. CA 6116N şarj edilebilen lion bataryası ile kesintisiz kaynak sağlar. Cihaz üzerinde bulunan yardım tuşu, operatörüne doğru bağlantıyı yapması için görsel olarak yol gösterir.

Güvenlik İçin CA 6116N

CA 6116N’nin bütün bu özellikleri ile bir işletmede elektriksel donanımın yeterliliğini tespit etmek için sahip olunması gereken keyfi değil mecburi bir cihaz olduğunu günümüzde artan iş kazaları ortaya koymaktadır. Çünkü elektrik taşıyan iletkenlerin uygunluğu, insanları ve makineleri koruyan koruma elemanlarının uygunluğunu, koruma elemanlarının görevlerini tam olarak yerine getirebilmelerinin denetlenmesini, kullanılan şebekenin enerji kalitesinin işletme için uygunluğunu tespit eden bir cihazdır.

Bütün bu denetlemelerin yapılmasının en önemli nedeni insan hayatıdır. Her işletmenin birinci vazifesi çalışanlarının iş güvenliğini sağlamak olmalıdır. Sizler de geç kalmadan CA 6116N’ye sahip olarak çalışanlarınızın ve elektriksel donanımızın güvenliğini sağlayın…

Eser KALENDER

SGE Mühendislik – Satış Mühendisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu