Son Haberler

ÇİMENTO SEKTÖRÜNÜN ANTALYA’DAKİ BÜYÜK BULUŞMASI

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin (TÇMB) 7-10 Nisan tarihlerinde düzenlediği 5. Çimento Günü Etkinliği’nde çimento sektörü Antalya’da bir araya geldi.

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin (TÇMB) düzenlediği 5. Çimento Günü Etkinliği kapsamında sektörün eski ve yeni yöneticileri 7-10 Nisan tarihlerinde Antalya’da bir araya geldi. Antalya Belek Maxx Royal Hotel’de gerçekleştirilen etkinlik kapsamında; Türkiye ve dünyadaki sektörel gelişmeler, inşaat ve ekonomi gibi çimento sektörünü yakından ilgilendiren konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda dünden bugüne Türkiye ve dünyada yaşanan gelişmelerin çimento sektörüne etkilerinin yanı sıra Türkiye’deki projeler, sürdürülebilir üretim ve beton yollar konuları konuşuldu.

TÇMB Yönetim Kurulu Toplantısı da yapıldı

TÇMB Yönetim Kurulu Başkanı Şefik Tüzün’ün ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte; TÇMB Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri, şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanları, CEO’ları, Genel Müdürleri, Fabrika Müdürleri ile geçmiş yıllarda yöneticilik yapan sektörün önemli isimleri eşlerinden oluşan 250 civarında misafir yer aldı. Etkinlik kapsamında, TÇMB Yönetim Kurulu Toplantısı da gerçekleştirildi.

Etkinliğin panel bölümünün açılışında konuşan TÇMB Başkanı Şefik Tüzün, Türkiye ve dünyadaki sektör değerlendirmesinin yanı sıra dünyada yaşanan siyasi gelişmelerin Türkiye ekonomisi ve çimento sektörüne etkilerini değerlendirerek, 2016 yılının sektör açısından istikrarlı bir yıl olacağını belirtti.

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülrezak Altun’un moderatörlüğünde gerçekleşen, “Dünden Bugüne Çimento Sektörü” konulu özel oturumunda Sektörün Tarihsel Süreci, Sürdürülebilir Üretim ve Beton Yollar konularında gelişmeler anlatıldı. Panelin ardından gazeteci M. Serdar Kuzuloğlu ”Yeni Dünya, Yeni Tüketici, Yeni Şirket” konularındaki deneyimlerini sektörle paylaştı.

Fatih Erkoç’un sahneye çıktığı etkinlik, Erkoç’un birbirinden güzel eserlerini seslendirmesiyle son buldu.

cimento_sektörü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu