Son Haberler

CNBM Dünya Çimento Birliği’ne Katıldı

Dünyanın en büyük çimento üreticisi Çin Ulusal Yapı Malzemeleri Grubu (CNBM), Dünya Çimento Birliği’ne katıldı.

Türkiye’nin önde gelen OYAK Çimento Grubu, Medcem Çimento ve Sönmez Çimento gibi şirketlerinin de üyesi olduğu Dünya Çimento Birliği, 30’u aşkın ülkeyi kapsayan üye ve temsilci ağı ile büyümeyi sürdürüyor.

Dünya Çimento Birliği (World Cement Association – WCA) dünyanın kapasite ve üretim olarak en büyük çimento şirketi olan Çin Ulusal Yapı Malzemeleri Grubu’nun (CNBM Group – China National Building Materials Group) hızla büyüyen uluslararası üyelik ağına katıldığını duyurdu.

CNBM Grup Başkanı Zhiping, Dünya Çimento Konferansı’nda açılış konuşmasını yapacak

Dünya Çimento Birliği Genel Sekreteri Norman Greig, Çinli çimento devi CNBM’nin küresel çimento topluluğuna katılımı nedeniyle çok memnun olduklarını belirtirken, “Çimento endüstrisini dünya çapında tanıtmak ve endüstrideki en iyi uygulamaları paylaşmak için CNBM Grubu ve diğer üyelerimizle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” şeklinde konuştu. CNBM Grup Yönetim Kurulu Başkanı Song Zhiping’in Dünya Çimento Birliği tarafından gelecek ay Londra’da düzenlenecek olan Dünya Çimento Konferansı’nda açılış konuşmasını yapmayı kabul etmesinden dolayı onur duyduklarını da ifadesine ekledi.

Çin Ulusal Yapı Malzemeleri Grubu, 351,4 milyon tonluk çimento üretimi ve 514 milyon tonluk çimento üretim kapasitesi ile dünyanın lider çimento üreticisi konumundadır. Grup, çimento sektörü yanında hafif yapı malzemeleri, kompozit malzemeler ve mühendislik hizmetleri gibi alanlarda da faaliyet göstermekte olup, yıllık 100 milyar RMB’i geçen bir ciroya sahiptir.

WCA Dünya Çimento Konferansı, 11-12 Aralık’ta…

11-12 Aralık 2017 tarihlerinde Le Meridien Hotel, Piccadilly, Londra’da yapılacak olan Dünya Çimento Birliği Genel Kurulu ve WCA Dünya Çimento Konferansı’na tüm çimento üreticileri davet ediliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu