Son Haberler

ÇÖLLEŞMEYLE MÜCADELE FUARI AÇILDI

12 Ekim’de başlayıp 23 Ekim 2015 tarihine kadar devam edecek olan BM Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi 12. Taraflar Konferansı çerçevesinde ‘BM Çölleşmeyle Mücadele Fuarı’ açıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın ev sahipliğinde yapılan ve 12-23 Ekim tarihleri arasında sürecek olan BM Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi 12. Taraflar Konferansı çerçevesinde, Armada Alışveriş Merkezi’nde “BM Çölleşmeyle Mücadele Fuarı” açıldı.

Açılış konuşmasını Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun yaptığı ve 195 ülkenin katılımıyla Ankara’da devam eden 12. Taraflar Konferansı kapsamında düzenlenen Çölleşmeyle Mücadele Fuarı önemli isimleri ağırladı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Lütfi Akca ve BM Genel Sekreter Yardımcısı ve UNCCD İcra Direktörü Monique Barbut’un katılımıyla açılan fuar kapsamında düzenlenen sergi de ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Sergiye Yoğun İlgi

Sürdürülebilir Arazi Yönetimi konsepti altında birleşen sergiye Türkiye’den ve uluslararası birçok ülkeden yoğun ilgi gösterildi. Armada Alışveriş Merkezinde düzenlenen fuar 48 ayrı standa ev sahipliği yapıyor. Türk katılımcılarının yanı sıra Amerika, Çin ve Afrika’dan da katılımcılar 11 stant açtı.

Fuar 23 Ekim’e Kadar Ücretsiz

Türk geleneksel el sanatları ve kültürünü tanıtmak için yer alan cam üfleme, seramik, ipek dokuma ve el oymacılığı stantları yabancı katılımcılardan büyük ilgi gördü. Fuarı 23 Ekim tarihine kadar bütün katılımcılar ücretsiz olarak ziyaret edebilecekler.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Akca ile BM Genel Sekreter Yardımcısı ve UNCCD İcra Direktörü Barbut fuarda Türk Pavilionu’nu da ziyaret etti. Yörük bölgesinin geleneksel kıyafetlerini giyerek gazetecilerin karşısına çıkan Barbut, yörüklere ait kıl çadıra konuk oldu ve geleneksel lezzetleri tattı.

yörük_kıyafetleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu