Son Haberler

Danfoss’un 50 milyonuncu T2 termostatik genleşme valfi

Danfoss, pazara çıkışının 50. yıldönümünde, 50 milyonuncu Danfoss T2 termostatik genleşme valfini üretim hattından geçirdi.

t2_genlesme_valfiDanfoss, Mart ayı içerisinde 50. yıldönümüne özel 50 milyonuncu T2 termostatik genleşme valfinin üretimini gerçekleştirdi. Danfoss’un en fazla üretilen genleşme valfi olma özelliğine sahip T2 termostatik genleşme valfi, dünya çapında çeşitli soğutma ve iklimlendirme gibi uygulamalarda kullanılıyor.

157.000 GWh tasarruf

T2’nin üstün başarısıyla piyasaya çıkışından bu yana ezber bozan bir Danfoss ürünü olduğunu kanıtladığını söyleyen Danfoss Otomatik Kontroller Departmanı Başkan Yardımcısı Stephen Gugliotta: “Geçen 50 yılda, kullanıldığı binlerce uygulamada T2 valfi tek başına yaklaşık olarak 157.000 GWh tasarruf sağladı. Bu açıdan bakıldığında, tasarruf edilen ‘enerji‘ İtalya’nın altı ay, Danimarka’nın bir yıl ve Arjantin’in bir yıldan daha uzun bir süre ‘enerji tüketimi‘ni karşılamak için yeterlidir.” dedi.

Dünyanın ilk hermetik paslanmaz çelik elektronik genleşme valfini satışa sunacak

T2 termostatik genleşme valfi, geçmişten geleceğe uzanan genleşme valfi inovasyonları için bir temel teşkil ediyor. Paslanmaz çelikten üretilen ilk model TU genleşme valfi 1995 yılında piyasaya sürülürken; trendi devam ettiren Danfoss, bu sene içerisinde dünyanın ilk hermetik paslanmaz çelik elektronik genleşme valfini satışa sunacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu