DEĞERLEME SEKTÖRÜ ULUSLARARASI İVME KAZANACAK | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

DEĞERLEME SEKTÖRÜ ULUSLARARASI İVME KAZANACAK | Enerji ve Maden Dergisi

2 Şubat 2017
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , ,

“Sermaye Piyasasında Değerleme Standartları Hakkında Tebliğ (III-62.1)” 01.02.2017 tarih ve 29966 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Sermaye piyasası mevzuatına tabi ortaklıkların, ihraççıların ve sermaye piyasası kurumlarının sermaye piyasası mevzuatı uyarınca yaptıracakları değerleme faaliyetlerinde kullanılacak değerleme standartlarına ilişkin esasları belirlemek üzere, “Sermaye Piyasasında Değerleme Standartları Hakkında Tebliğ (III-62.1)” 01.02.2017 tarih ve 29966 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Gelinen aşamada değerleme standartlarının güncelliğinin sağlanması için Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB) ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) ile birlikte yürütülen çalışmalar sonucunda; Uluslararası Değerleme Standartları Konseyi tarafından yayımlanmış güncel standartlar ile birlikte standartlara ilişkin ek açıklamalar getiren ‘Teknik Bilgi Notları’ ve ‘Terimler Sözlüğü’ hazırlanarak, yürürlüğe konuldu.

“Uluslararası değerleme standartları ile değerleme sektörü uluslararası ivme kazanacak”

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Başkanı Bekir Yener Yıldırım bu gelişmeyle birlikte sektörün uluslararası ivme kazanacağını belirtirken, “Sermaye Piyasası Kanunu ile Birliğimiz Değerleme Standartlarının oluşturulması konusunda görevlendirildi. Birliğimizin, küresel rekabette ülkemize rekabet avantajı sağlayacak uluslararası değerleme standartlarına entegrasyonu kapsamında Uluslararası Değerleme Standartları Konseyi International Valuation Standarts Councir (IVSC) üyeliği ile başlattığı süreç, ‘Sermaye Piyasasında Değerleme Standartları Hakkında Tebliği’nin yürürlüğe girmesi ile ivme kazandı.

Birliğimiz ile Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından yayınlanan ‘Uluslararası Değerleme Standartları’ ile sermaye piyasası mevzuatına tabi ortaklıkların, sermaye piyasası kurumlarının ve ihraççıların, sermaye piyasası mevzuatı uyarınca yaptıracakları değerleme faaliyetlerinde kullanılacak değerleme standartları belirlendi.

TSPB ve Birliğimiz Standartlar Komitesince, Uluslararası Değerleme Standartları Konseyi (IVSC) tarafından yayımlanan uluslararası değerleme standartları esas alınmak suretiyle; ‘Uluslararası Değerleme Standartları’ ve eklerini oluşturan ‘Teknik Bilgi Notları’ ile ‘Uluslararası Değerleme Standartları Terimler Sözlüğü’ yayımlanmaya başlandı.

Sektörümüze uluslararası ölçekte ivme kazandıracak gelişmeyi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri