Son Haberler

Dev İnşaat Projeleri için Özel Sigorta Çözümleri…

İnşaat ve mühendislik sigortaları alanındaki global liderlerden Chubb, Türkiye’nin en önemli inşaat projeleri için sigorta çözümleri sunuyor.

Dünyanın en büyük halka açık sabit kıymet ve sorumluluk sigortacısı, inşaat ve mühendislik sigortaları alanındaki global liderlerden Chubb, Türkiye’nin en önemli inşaat projeleri için sigorta çözümleri sunuyor.

Dev inşaat projelerinin 1.34 trilyon liralık potansiyel barındırdığına dikkat çeken Chubb Türkiye Ülke Başkanı Emre Buğday “Üçüncü Köprü, Çanakkale Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu’nu sigortalayan şirketler arasında yer alarak hem sektöre hem Türkiye ekonomisine destek veriyoruz.” dedi.

Emre Buğday: “İnşaat sektörü Türkiye ekonomisinin itici güçlerinden”

İnşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin itici güçlerinden olduğuna dikkat çeken Chubb Türkiye Ülke Başkanı Emre Buğday; “Türkiye’de İnşaat – 2022’ye Kadar Trendler ve Fırsatlar raporuna göre Türkiye’de inşaat sektörü 2013 – 2017 yılları arasında yüzde 5.83 oranında büyüme kaydetti. Özellikle ulaşım ve konut ve enerji altyapı yatırımları ve 10. Kalkınma Planı kapsamındaki yatırımlar bu gelişimi tetikledi. Chubb otoyollardan barajlara ve köprülere hem altyapı hem üstyapı projeleri için özel ve esnek sigorta çözümleri sunuyor. Üçüncü Köprü, Çanakkale Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu’nu sigortalayan şirketler arasında yer alıyoruz. Chubb olarak böylesi büyük projeleri sigortalayacak teknik donanıma ve mali güce sahibiz.” diye konuştu.

Türk Şirketleri Yurtdışında da Güvence Altında

130 yıllık bir marka olan Chubb, mühendislik ve inşaat sigortaları alanında en deneyimli global markalardan biri. Büyük, çok bölgeli projeleri de bireysel girişimcileri de entegre risk yönetimi çözümleri ile güvence altına alan Chubb, müşterilerinin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap veren teminatlar sağlıyor.

Buğday sözlerini şöyle sürdürdü: “Chubb sadece Türkiye’de değil, Türk müteahhitlerinin faaliyet yürüttüğü birçok ülkede sigorta ve reasürans hizmeti sunuyor. Büyük emekle hayata geçirilen yapıları veya faaliyete geçmiş tesisleri hem inşaat ve montaj dönemi boyunca hem de işletmeye geçtikten sonraki dönemde ani ve beklenmedik risklere karşı geniş kapsamla güvence altına alıyoruz. Farklı risklerin ve düzenlemelerin söz konusu olduğu yurtdışında global bilgi birikimimizle yerel çözümler üretiyoruz.”

Dev İnşaat Projeleri 1.34 Trilyon Liralık Potansiyel Barındırıyor

Chubb Türkiye Ülke Başkanı Buğday; “Türkiye’de İnşaat – 2022’ye Kadar Trendler ve Fırsatlar raporunda 2023’e kadar 5 bin 300 kilometre otoyol yapılmasının planlandığı, bununla birlikte yüzde 58’i devam etmekte olanlar olmak üzere dev inşaat projelerinin 1.34 trilyon liralık potansiyel barındırdığının altı çiziliyor. Yani sektör önümüzdeki yıllarda da Türkiye ekonomisi için kilit bir rol oynayacak. Chubb olarak mühendislik ve inşaat sektörüne ve Türkiye ekonomisine deneyimlerimiz ve sigorta çözümlerimizle hizmet etmekten gurur duyuyoruz.” dedi.

Küresel sigorta sektöründeki en geniş ürün portföylerinden birine sahip olan Chubb çok uluslu kurumlardan orta ve küçük ölçekli işletmelere yönelik 200’ü aşkın kurumsal ve bireysel sigorta ve reasürans ürün ve hizmeti sunuyor, bu ürün ve hizmetleri Türkiye’deki müşterilerin ihtiyaçlarına göre uyarlıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu