Fuar ve EtkinliklerSon Haberler

Dijitalleşen İş Süreçlerinin KOBİ’lere Sağladığı Avantajlar…

E-GÜVEN, “Yeni nesil satış ve pazarlamada e-ticaretin parlayan yıldızı” temalı konferans kapsamında düzenlenecek seminerde dijitale taşınan iş süreçlerinin KOBİ’lere sağladığı avantajlar hakkında bilgi verecek.

Boğaziçi Üniversiteliler “Gülümse İstanbul” Platformu tarafından organize edilen “Yeni nesil satış ve pazarlamada e-ticaretin parlayan yıldızı” temalı konferans 8 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. İSTOÇ Ticaret Merkezi’nde düzenlenecek etkinliğe farklı sektörlerden işletmeciler katılacak. E-GÜVEN, etkinlik kapsamında “Dijital dönüşüm süreçleri, elektronik imza ve bilişim güvenliği uygulamaları” seminerinde dijitale taşınan iş süreçlerinin KOBİ’lere sağladığı avantajlar hakkında bilgi verecek.

İhracatın yüzde 59’unu, istihdamın yüzde 75’ini gerçekleştiren KOBİ’lerin üretim değerindeki payları yüzde 56. E-dönüşümün avantajlarından yararlanan KOBİ’ler ülke ekonomisine daha çok katkı sağlıyor.

KOBİ’lerin Katma Değere Katkısı Yüzde 55…

Teknolojinin sağladığı olanaklardan ülke ekonomisinin lokomotifi olan KOBİ’lerin daha çok faydalanmaları gerektiğine dikkat çeken E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun, “TOBB tarafından yayımlanan KOBİ Stratejisi Eylem Planı verilerine göre; KOBİ’ler ihracatımızın yüzde 59’unu, katma değerin yüzde 55’ini, istihdamın yüzde 75’ini gerçekleştiriyor. KOBİ’lerin üretim değerindeki payı ise yüzde 56. KOBİ’lerin e-dönüşümün getirdiği verimlilikten daha çok faydalanmaları durumunda hem rekabet avantajı elde etmeleri hem de ülke ekonomisine daha çok katkı sağlamaları mümkün. KOBİ’leri yenilikçi ve fayda odaklı çözümlerimizle destekliyoruz. E-imza kullanımının KOBİ’ler nezdinde yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

e-İmza ile Vakitten ve Nakitten Kazanç

E-GÜVEN, elektronik imza ve mobil imza çözümleriyle KOBİ’lerde elden ele dolaşan dokümanların imzalanma sürecini bilgisayar ve mobil ortama taşıdı. Operasyonel süreçleri birkaç tıklama işlemi ile zamandan ve mekândan bağımsız hale getiren e-imza ve mobil imza, para ve zaman tasarrufu sağlıyor. Merkezinde e-imza bulunan e-dönüşüm uygulamalarının kullanımı ile KOBİ’ler nitelikli iş ve zaman kaynağı avantajına sahip oluyor. Bu kaynakların başka noktalara yönlendirilmesi KOBİ’lerin büyüme ivmesini hızlandırıyor. KOBİ’ler e-imza ile çalışanlarının verimliliğini artırabiliyor. Ayrıca kâğıt ve kargo masrafı gibi giderlerden tasarruf ediyorlar. KOBİ’ler, sözleşmeleri e-imza ile imzalayabiliyor, bordroları, izin-masraf formlarını elektronik ortamda onaylayabiliyor ve e-fatura sisteminde e-imza kullanabiliyorlar. Ayrıca pek çok teşvik başvurusunu ve MERNİS işlemlerini e-imza ile uzaktan gerçekleştirebiliyor. E-GÜVEN, etkinliğe katılacak tüm KOBİ’lere 2 ay boyunca e-imza alımlarında yüzde 20 indirim avantajı sunarak destek sağlamaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu