Son Haberler

DİKKAT! HER KABLO AYNI DEĞİLDİR…

Prysmian Group Türkiye, “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimi kapsamında Mudanya fabrikasında ağırladığı Ankaralı elektrik teknisyenlerine seminer verdi. Seminerde güvenli kablo kullanımının önemi anlatıldı.

Prysmian Group Türkiye, Türk kablo sektörünü bilinçlendirmek amacıyla başlattığı “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimi kapsamında seminerler vermeye devam ediyor. Prysmian Group Türkiye, güvenli kablo kullanımını yaygınlaştırmayı, doğru kablo seçiminin ekonomik avantajlarına dikkat çekmeyi amaçlayan seminerler dizisi kapsamında Haziran ayında Ankara Elektrik Teknisyenleri Odası üyelerini Mudanya’daki fabrikasında ağırladı.

Yüksek Performans ve Maliyet Avantajı İçin Çözümler

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimi kapsamında 4 Haziran’da Ankara Elektrik Teknisyenleri Odası üyeleri ile bir araya gelerek, doğru kablo seçimi ve kaliteli ürün kullanmanın getirdiği kısa ve uzun vadeli ekonomik avantajlar konusunda bilgiler verdi. Prysmian Group Türkiye’nin daha güvenli ve verimli bir dünyada yaşanması gerektiğine olan inancı ile Türk kablo sektörünü bilinçlendirmek amacıyla düzenlediği seminerde, yüksek performanslı ve maliyette avantaj getirecek çözümlerin tercih edilmesi gerektiğine dair bilgiler paylaşıldı.

ankara_elektrik_teknisyenleri

Türk Kablo Sektörünün En Kapsamlı Eğitim Projesi

Prysmian Group Türkiye’nin 2012 yılının Aralık ayında başlattığı “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimi, Türk kablo sektörünün bugüne kadarki en kapsamlı eğitim projesi olma özelliğini taşıyor. Proje kapsamında etap etap Türkiye’nin dört bir yanındaki proje firmalarına, elektrik mühendislerine, müteahhitlere, yetkili satıcılara, üniversitelere, devlet kuruluşlarına ve elektrik teknisyenlerine yönelik birçok seminer düzenlendi.

Ankara Elektrik Teknisyenleri Odası üyelerine verilen seminerde, Prysmian Group Türkiye’nin 2015 Aralık ayında hayata geçirdiği Online Kablo Eğitimi de tanıtıldı. “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişiminin önemli ayaklarından birini oluşturan Online Kablo Eğitimi, kablolar hakkında temel bilgiler, kablolar ve uygulama alanları, malzeme teknolojileri, genel kablo yapısı, yangın performans testleri, kablo ve makara kullanımı ve Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (CPR) olmak üzere 7 modülden ve bir sınavdan oluşuyor. Sınavda başarılı not alan katılımcılara katılım belgesi veriliyor.

Online eğitimden; öğrencilerin, akademisyenlerin, öğretmenlerin, elektrik mühendislerinin, elektrik teknisyenlerinin, elektrik teknikerlerinin, proje tasarımcılarının ve distribütörlerin www.prysmiangroup.com.tr adresinden ücretsiz olarak yararlanması mümkün.

Simülasyonla Uygulamalı Eğitim

Ankara Elektrik Teknisyenleri Odası üyelerini Mudanya’daki fabrikasında ağırlayan Prysmian Group Türkiye, seminerde kabloların güvenliklerine ve performanslarına dair teknik bilgiler ile toplam proje maliyetlerinde sağladığı avantajları simülasyonlarla anlattı.

“Türkiye’yi yarınlara bağlamaya devam ediyoruz”

Seminerde; Prysmian Group Türkiye Ürün Müdürü Ufuk İnce, girişimi tanıtarak doğru kablo seçiminin ekonomik avantajları konusunda bilgiler verdi; Malzeme Teknolojileri Müdürü Alaettin Şenkaya ise teknik bilgiler aktararak katılımcıların sorularını yanıtladı.

Konuyla ilgili olarak, Prysmian Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu ise şunları söyledi: “Uzun yıllar süren araştırmaların, Ar-Ge çalışmalarının bir sonucu olarak sektörümüze lanse ettiğimiz ‘Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…’ girişimini, ilk günden bu yana farklı alanlarla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla ama aynı heyecanla sürdürüyoruz ve Türkiye’yi yarınlara bağlamaya devam ediyoruz.”

Toplam 63 teknisyenin katıldığı seminerde ETO Başkanı Yusuf Aslantürk’e destekleri nedeniyle teşekkür plaketi takdim edildi. Seminer, oda temsilcilerinin katıldığı teknik gezi ile tamamlandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu