Son Haberler

DOĞAL GAZ GÜN ÖNCESİ PİYASASI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

İGDAŞ tarafından düzenlenen 6.Uluslararası Doğal Gaz Sempozyumu’na katılan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, doğal gaz gün öncesi piyasasının kurulmasına yönelik çalışmaların sürdüğünü söyledi.

mustafa_yılmazDoğal gaz gün öncesi piyasasının kurulmasına yönelik çalışmaların sürdüğünün vurgulayan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, bu konudaki düzenlemeyi önümüzdeki yıl içinde nihai hale getireceklerini açıkladı.

“Şebeke yatırımları konusundaki gayretlerin devam edeceğine inanıyorum”

Başkan Yılmaz, İGDAŞ tarafından düzenlenen 6. Uluslararası Doğal Gaz Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada, şehir içi doğal gaz dağıtım ihalelerinin 2003 yılından itibaren EPDK tarafından başarı ile gerçekleştirildiğini söyledi. Yılmaz, “Doğal gaz dağıtım şirketlerimiz, ihaleler kapsamındaki yatırım yükümlülüklerini planlandığı şekilde gerçekleştiriyor. Dağıtım şirketlerimizin şebeke yatırımları konusundaki gayretlerinin bundan sonraki süreçte de devam edeceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

doğalgaz_sempozyumEtkin ve Güvenli Şebeke İşletmeciliği

Başkan Yılmaz sempozyumda yaptığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu süreçte özellikle ‘etkin ve güvenli şebeke işletmeciliği, kalite ve teknik emniyet, tüketici memnuniyeti, ar-ge ve inovasyon’ konularının daima ön planda tutulmasını bekliyoruz. Etkin ve güvenli şebeke işletmeciliği konusundaki en önemli unsurların başında sevkiyat kontrol merkezleri geliyor. Bu merkezlere ilişkin incelemelerimizi bu yıl kapsamlı biçimde başlattık. Kurumumuza sunulan raporları inceliyoruz. Ortaya çıkan sonuçları değerlendirerek en kısa sürede mevzuat düzenlemesi haline getireceğiz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu