Son Haberler

DOĞAL TAŞ SEKTÖRÜ HEDEF BÜYÜTTÜ!

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) Başkanı Ali Kahyaoğlu: “Sektörün her türlü ihtiyacını karşılayıp 2013 yılında gerçekleştirdiğimiz 2 milyar 250 milyon dolarlık ihracatı yeniden yakalayacağız.”

Peş peşe gerçekleşen doğal taş fuarları sektörün moralini yükseltti. Türk doğal taş sektörü 22-25 Mart 2017 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen ve dünyanın ikinci en büyük fuarı olan 23. Marble Uluslararası Doğaltaş ve Teknoloji Fuarı’nda buluştu.

Türkiye’nin gerçekleştirdiği doğal taş ihracatında en büyük paya sahip olan İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) Başkanı Ali Kahyaoğlu, yaptığı açıklamada, Çin’de katıldıkları Xiamen Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda başarılı sonuçlar aldıklarını bildirdi.

İMİB Başkanı Ali Kahyaoğlu, sektörün her türlü ihtiyacını karşılayıp 2013 yılında gerçekleştirilen 2 milyar 250 milyon dolarlık ihracatı yeniden yakalayacaklarını ifade etti.

Daimi Teşhir ve Satış İmkânı Sağlandı

Kahyaoğlu, dünyanın dört bir tarafından gelen firmalarla çok verimli görüşmeler yapmanın ve bağlantılar kurmanın yanı sıra Çin’de kiralanan iki depo sayesinde daimi teşhir ve satış imkânı da getirdiklerinin altını çizdi. Cannes’daki ‘MIPIM Gayrimenkul Fuarında dahi sektörü temsil ettiklerini belirtip her fırsatı değerlendirdiklerine vurgu yaptı.

“Sektörün her türlü ihtiyacını karşılayıp 2013 yılında gerçekleştirdiğimiz 2 milyar 250 milyon dolarlık ihracatı yeniden yakalayacağız.” diyen Ali Kahyaoğlu, “Dünya Türk Doğal Taşları Yılı” ilan ettikleri 2017 yılında doğal taş sektörünün önemli bir sıçrama yapması için gece gündüz çalıştıklarını ve sektör temsilcileri ile işbirliği içinde olduklarını bildirdi.

“Hedefimiz sürdürülebilir bir büyümeyi yakalamaktır”

2016 yılında Çin’e yapılan doğal taş ihracatının 730 milyon dolar seviyesinde kaldığına işaret eden Ali Kahyaoğlu, bu rakamın 2017 yılında yüzde 30 artması için her türlü imkânı seferber ettiklerini belirtti. Kahyaoğlu, “Hedefimiz sürdürülebilir bir büyümeyi yakalamaktır.” dedi.

2017 yılını “Doğal Taş Yılı” ilan ettiklerine dikkat çeken Ali Kahyaoğlu, her türlü rüzgârı arkamıza alıp yelkenimizi şişirecek ve Türk doğal taşının kalitesini dünyaya duyuracağız.” ifadesini kullandı.

Doğal Taş Fuarı Çok İddialı Olacak!

23-27 Ağustos 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) açılacak olan ‘Doğal Taş Fuarı‘nın çok iddialı bir fuar olacağını açıklayan Ali Kahyaoğlu şu bilgiyi verdi:

“23 Ağustos’ta başlayacak olan bir fuar hazırlığımız var. Bu fuara 80 ülkeden 400 alım heyeti getirmeyi planlamış bulunuyoruz. Ayrıca 1300 müteahhit de getireceğiz. Depo ve atölyeler de ağırlayacağız tabii. Fuarı organize eden firma, fuara katılıp da beklediğini bulamayan şirkete ödediği bedeli iade edeceği taahhüdünde bulundu. Ayrıca, herhangi bir mazeret ileri sürmeden ‘Bu fuarı beğenmedim’ diyene de ödeme yapacağını bildirdi. Bu kadar iddialı bir fuar yapacağız yani.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu