Son Haberler

DOOSAN INFRACORE VE DASSAULT SYSTÈMES İŞ BİRLİĞİ

Uluslararası iş makineleri üreticisi Doosan Infracore global büyüme stratejisini Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformu ile destekliyor.

2012’de Doosan Infracore iş geliştirme alanında ve teknik konularda rekabetçiliğini arttırabilmek amacıyla, iş makineleri, endüstriyel motorlar ve imalat tezgâhları odaklı, yeni bir strateji uygulamaya koydu. Kalite, teslimat ve maliyet konularında bütün iş süreci içerisinde elde edilmesi gereken iyileştirmeleri saptadıktan ve mevcut çözümleri değerlendirdikten sonra Doosan Infracore, Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformunda karar kıldı ve 2 yıldan daha kısa bir süre içerisinde tamamen devreye soktu.

Üç boyutlu tasarım, 3D Digital Mock Up ve Product Lifecycle Management (PLM) alanlarında dünya lideri 3DEXPERIENCE şirketi Dassault Systèmes, dünyanın en büyük beşinci iş makinesi üreticisi Doosan Infracore’un iş süreçlerini yeniden şekillendirmek ve 2020 itibarıyla alanında dünya çapında ilk üçe girmek amacıyla 3DEXPERIENCE platformunu kullanacağını açıkladı.

Endüstri Çözüm Deneyimleri iş süreçlerini yeniden şekillendiriyor; 22 ülkede iş birliğine olanak vererek iş süreçlerini ve teknik uzmanlığı ileriye taşıyor.

Single Source for Speed, Simple Solution Selection ve Ready to Make endüstri çözüm deneyimleri 3DEXPERIENCE platformu üzerine kurgulanmış olup, Doosan Infracore’a 22 ülkeye yayılmış 21 fabrikası, 15 AR-GE tesisi ve 51 şube-satış ofisi için inovasyon ve maliyet yönetiminde ayrıca kaliteyi arttırmak için yapılacak çalışmalarda kullanılabilen güçlü sanal aplikasyonlar sunuyor.

Her Ürünü Her Lokasyonda İmal Etme Şansı

3DEXPERIENCE, uçtan uca -konfigüre ürün mimarisinden tasarıma, simulasyondan, global ve yerel üretime- bütün iş süreçlerini entegre eden tek bir dijital ortam sunuyor. Bu sayede Doosan Infracore’un, sayıları 1,800’ü aşan tasarımcı, mühendis, satış ve pazarlama personeli, güvenli ve gerçek zamanlı olarak tasarım, mühendislik ve üretim verilerini kullanabiliyor ve işbirliği içinde çalışabiliyor. Bu da Doosan Infracore’un kesintisiz bir süreç içerisinde güvenilir ve akıllı ürünler geliştirmesine imkân tanıyor. Aynı zamanda kurum, müşterilere daha geniş bir ürün portföyü sunarken, bir yandan da kullandığı parça sayısını azaltıp operasyonlarını sadeleştirerek her ürünü her lokasyonda imal etme şansını yakalıyor.

“Son teknolojiye sahip bir sanal aplikasyona sahip olduk”

Doosan Infracore Proje Yöneticisi Youngjin Park şunları söyledi; “Her yerde tasarım ve her yerde üretim yapabilmek konusundaki tutkumuzu hayata geçirmek için iş süreçlerine katkının ön plana çıktığı, yukarıdan aşağı bir yaklaşım gerekiyordu. Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformu işlevsellik, performans ve destek kriterleri itibarıyla bu stratejiye en uygun çözüm olarak ön plana çıktı. Bu sayede, tek bir platform üzerinde, son teknolojiye sahip bir sanal aplikasyona sahip olduk ve bu avantajı global ligde başa oynamak için kullanacağız.”

“Hataları ve yeniden işlenme oranlarını aşağı çekiyor”

Dassault Systèmes Endüstriyel Ekipman Endüstrisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Philippe Bartissol ise şu şekilde konuştu: “3DEXPERIENCE platformu Doosan Infracore’a eşssiz bir dayanışma imkânı sunarak iş süreçlerini yeniden tanımlama şansı sağladı. Doosan Infracore tasarım değişikliklerini erken safhalarda uygulamaya alabiliyor, pek çok girdiyi tek bir süreçle yönetebiliyor ve tasarım ve üretim aşamalarında yaptığı simulasyonlar sayesinde hataları ve yeniden işlenme oranlarını aşağı çekiyor. Doosan Infracore bu dönüşümü başarabileceği inancıyla yola çıktı ve süreçlerini dijitalleştirmeyi düşünen diğer endüstriyel ekipman şirketlerine örnek oldu.”

Dassault Systèmes’in Endüstriyel Ekipmanlar için endüstri çözüm deneyimleri hakkında daha fazla bilgi için bu linki takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu