Son Haberler

Dünya Çapında Birçok Şehirde Dijital Dönüşüm…

Dassault Systèmes, dünya çapında birçok şehirde dijital dönüşümü sağlıyor.

Dijital platformlar 21. yüzyılda artık yeni şehir geliştirme altyapıları olarak öne çıkıyor. 3DEXPERIENCity programları Singapur, Jaipur, Rennes gibi şehirlerdeki örneklerde görüldüğü gibi şehir gelişimine bütünlüklü, sistemsel bir yaklaşım getiriyor.

Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) Singapur’da 8 – 11 Temmuz’da düzenlenen Dünya Şehirleri Zirvesi 2018’de 21. yüzyılın şehir planlama altyapısı olarak dijital platformların sunumunu yaptı. Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE platformu ile dünyanın dört bir yanından sanayi şirketleri, devletler ve bireylerin nasıl sanal dünyadan faydalanarak sürdürülebilir kaynaklara sahip şehirler planlamayı mümkün kıldığını gösterdi.

Bu yılın teması olan “Yaşanabilir ve Sürdürülebilir Şehirler: inovasyon ve işbirliğiyle geleceği kucaklamak” bağlamında Dassault Systèmes, sanal gerçeklik deneyimlerinin yanı sıra mobilite ve global işbirliğini destekleyen bulut üzerindeki demolarını sergiledi. Şirket 3DEXPERIENCity ile planlama ve işbirliğine getirdiği bütünlüklü ve sistematik yaklaşımı gösterdi. Gücünü 3DEXPERIENCE platformundan alan 3DEXPERIENCity, sürdürülebilir şehirlerde veri, süreç ve insan yönetimine yönelik tek bir dijital ortam olarak görev yapıyor. 3DEXPERIENCity hâlihazırda yaşam kalitesini artırmak amacıyla Singapur, Jaipur (Hindistan) ve Rennes (Fransa) gibi şehirlerde kullanılıyor.

Şehir Planlama Problemlerine Yönelik Çözümler…

Etkinlikte şehir planlama problemlerine getirilen yeni çözümlerin simülasyonlarını ve sanal testlerini göstermek için Singapur özelinde geliştirilen “Virtual Singapore” platformundan 3DEXPERIENCity kullanım örnekleri gösterildi. Bu kullanım örnekleri arasında demografi, gölgelendirme ve bitki örtüsüne göre bir mahalle parkının planlanması, bir yerleşim alanındaki rüzgâr, güneş ve gürültü etkisinin bilimsel olarak değerlendirilmesi, yol işlerinin koordine edilmesi ve vatandaşların hayatını iyileştirmeye yönelik diğer çalışmalar yer aldı.

9 Temmuz’daki açılış oturumu sırasında Dassault Systèmes Başkan Yardımcısı ve CEO’su Bernard Charlès, geleceğin yaşanabilir ve sürdürülebilir şehirleri için şehirlerin yenilikçi fikirleri ve çözümleri nasıl kullanması gerektiğini anlattı.

Dassault Systèmes Başkan Yardımcısı ve CEO’su Bernard Charlès şunları ifade etti: “Dassault Systèmes, kısmen 3DEXPERIENCE platformumuzun şehirler üzerinde yarattığı etki nedeniyle, bu yıl dünyanın en sürdürülebilir şirketi olarak tanındı. Sanal dünya şehirde inovasyonu sosyal hale getirerek gerçek dünyayı geliştiriyor ve iyileştiriyor. Örneğin mobilite artık otomotiv endüstrisi ile sınırlı değil. Yerel yetkilileri, sanayi şirketlerini, tüccarları ve yurttaşları bir araya getiren yenilikçi ekosistemler dijital olarak yeni ve akıllı ulaşım sistemleri icat etmektedir. 3DEXPERIENCity ile bu ekosistemler geleceği şekillendirmek için herhangi bir kaynağı ayırmadan önce yaşadıkları, çalıştıkları ve iletişim kurdukları alanlarda ‘eğer’ senaryolarını görebilmekte ve değerlendirebilmektedir. Bu, yeni gerçekliktir.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu